Olympijským šampiónům Emmonsovým se narodil syn Martin Henry

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

Olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons už je dvojnásobnou matkou. V Plzni se jí dnes narodil syn, který dostal jméno Martin Henry. S americkým střelcem Mattem, rovněž olympijským šampionem, už má česká reprezentantka čtyřletou dceru Julii. 

Kateřina Emmons s manželem

Kateřina Emmons s manželem,zdroj: Getty Images

"Oba (rodiče) jsme moc šťastní a nemůžeme se dočkat, až ukážeme Martínka jeho sestřičce. Martínek se má k světu....," uvedla střelkyně na facebooku. Syn po narození měřil 51 centimetrů a vážil 3,52 kilogramu. 

Emmonsovi se v zimě natrvalo přestěhovali z USA do Plzně, odkud devětadvacetiletá střelkyně pochází. Po návratu domů majitelka kompletní sady olympijských medailí z Atén a Pekingu a bývalá mistryně světa uvedla, že se chce k soutěžím znovu vrátit, ale už plánuje střílet jen ze vzduchovky, která vždy byla její silnější disciplínou. Vybojovala v ní zlato v Pekingu a bronz v Aténách. 

Připustila i možnost, že už se ke střelbě nevrátí. "Na to jsem myslela i před narozením Julinky. Na takovou variantu musím být připravená, je to sport, ale věřím, že to zvládnu, když budu mít jenom vzduchovku," řekla Emmons.

Tagy: Porod střelkyně syn

Zdroje: ČTK