Olympijští vítězové Federer a Wawrinka nezvládli čtyřhru. Prohrávají 1:2

- Tenis autor: Danica Klein

Roger Federer a Stanislas Wawrinka podlehli ve čtyřhře australskému páru Lleyton Hewitt, Chris Guccione a v baráži o Světovou skupinu Davisova poháru tak Švýcaři prohrávají 1:2. Domácí tenisté vyhráli na trávě v Sydney 2:6, 6:4, 6:2 a 7:6.

Australané musejí k prvnímu postupu do Světové skupiny od roku 2007 získat ještě jeden bod v nedělních dvouhrách. Nejprve nastoupí osmnáctiletý Bernard Tomic proti svému idolu Federerovi, poté by se měly utkat týmové dvojky Hewitt a Wawrinka.

Australané získali brejkbol

Možná klíčový okamžik čtyřhry přišel v druhém setu za stavu 2:2 a 30:30 při podání Federera. Guccione zahrál míč, o kterém se Federer domníval, že byl dlouhý. Čárový rozhodčí ho však ohlásil jako dobrý a sudí na umpiru žádosti Švýcara na změnu výroku nevyhověl, protože dopad míče pořádně neviděl. Australané tak získali brejkbol, který Hewitt proměnil lobem a nastartoval tak obrat.

"Byla to strašlivá chyba. Nechápu, jak to ten člověk na základní čáře mohl nevidět," zlobil se po zápase třetí hráč světa Federer, jenž se postaral o zatím jediný bod Švýcarů pátečním vítězstvím nad Hewittem. "Byl to klíčový okamžik zápasu a je nešťastné, že zrovna něco takového bylo nutné k tomu, aby Australany nabudilo. Ale dneska hráli dobře a byli lepší. Někdy jsem měl pocit, že proti nám hraje Pat Rafter, tak skvělé voleje Lleyton předváděl," dodal šestnáctinásobný grandslamový vítěz Federer.

Zdroje: ČTK