Opusťte hráčskou asociaci, vyzývají kluby Poborského

- Sport autor: Danica Klein

Asociace Ligových fotbalových klubů (LFA) doporučila Karlu Poborskému, aby zvážil své působení v hráčských odborech, které vznikly pod hlavičkou České asociace profesionálních hráčů (ČAFH).

Podle klubů jde o střet zájmů, protože bývalý reprezentační záložník je nejen šéfem Dynama České Budějovice, ale současně i členem výkonného výboru ČMFS za kluby. Střetem zájmů by prý mohlo být také angažování šéfky odvolací a revizní komise Markéty Haindlové tamtéž.

Spolupráce nevypadá idylicky

Jednání představitelů 32 profesionálních klubů, které od jara sdružuje LFA, naznačilo, že v budoucnu může dojít k řadě sporných situací mezi majiteli a fotbalisty. Hráčská asociace vznikla podle všeho i jako reakce na založení asociace klubů a obě strany si k sobě budou hledat cestu. Začátek spolupráce však nevypadá idylicky.

Vyplývá to z dnešního prohlášení klubů. "LFA vzala na vědomí vznik hráčské asociace a bere ji jako partnera k jednání. Zároveň se kluby vyjádřily, že se nebudou podílet na jejím financování," vzkázali činovníci hráčům, které zastupoval na jednání právě Poborský.

"Tomu kolegové doporučili, aby zvážil, zda by jako zástupce klubů ve výkonném výboru a majitel klubu měl působit i ve vedení hráčských odborů," uvedla asociace, kterou na veřejnosti zastupuje Dušan Svoboda ze Sparty.

Vznik memoranda

Členové LFA se dohodli na tom, že asociace bude navržena za člena fotbalového svazu. Jednání byl přítomen i předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek. "Naše asociace nyní podá přihlášku za člena svazu," prohlásil předseda asociace Dušan Svoboda.

Kluby se podle něj s Haškem shodly na vzniku memoranda, které by mělo upravovat základní principy spolupráce do doby, než budou zapracovány všechny právní náležitosti do stanov ČMFS.

Hašek s kluby dojednával také námět na změnu disciplinárního řádu, v kterém by byly do budoucna zamítnuty jako důkaz při jednání komise zvukové záznamy, jejich sestřihy a různě upravované nahrávky.

"Různé zájmové skupiny by tímto způsobem mohly zneužívat dodatečně upravených zvukových záznamů k diskreditaci jiných osob," uvedly kluby.

Tagy: fotbal asociace liga

Zdroje: ČTK