Ostravský kanonýr má jen natažené lýtko. Zranění není vážné

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 10. 4. 2013 15:11) - Fotbal autor: Danica Klein

Zevrubné vyšetření magnetickou rezonancí potvrdilo, že ostravský fotbalista Milan Baroš utrpěl v sobotním utkání s Libercem jen lehčí zranění. Jednatřicetiletý útočník Baníku má pouze natažené lýtko a nebude mimo hru více než pár dnů. 

Milan Baroš

Milan Baroš,zdroj: Profimedia.cz

Baroš už v neděli prohlásil, že se cítí lépe a v klidovém režimu se stav jeho nataženého lýtka rychle lepší. Přesto dnes absolvoval podrobné vyšetření, které definitivně vyloučilo obavy z natržení některé partie lýtkového svalu. 

"Nález vyloučil vážné poranění svalu ve smyslu jeho přetržení. Jedná se pouze o natažení lýtkového svalu. Milan Baroš má doporučen dvou až třídenní klidový režim, který bude provázet intenzivní léčba," řekl pro klubový web lékař Baníku René Boglevský. 

Navzdory optimistickým vyhlídkám je Barošův start v pondělním utkání v Mladé Boleslavi spíše nepravděpodobný s ohledem na to, že takřka celý týden nebude bývalý reprezentant trénovat. 

Baroš se zranil v úvodní čtvrthodině sobotního zápasu s Libercem v jednom z osobních soubojů. Střídal v 18. minutě, Baník doma se Slovanem prohrál 0:1.

Tagy: zranění Baník Ostrava rezonance natažené lýtko

Zdroje: ČTK