Pančochové unikl postup do finále slopestylu o jedno místo

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

České snowboardistce Šárce Pančochové unikl o jedno místo přímý postup do finále olympijské soutěže ve slopestylu. Druhý pokus bude mít v neděli, kdy ji čeká semifinále a poté případně jízdy o medaile.

Šárka Pančochová

Šárka Pančochová,zdroj: Profimedia.cz

Třiadvacetiletá Pančochová obsadila pátou pozici ve své kvalifikační skupině, přičemž do finále šly přímo čtyři závodnice. Druhé ženě průběžného pořadí Světového poháru patřila potřebná čtvrtá příčka po úvodní jízdě, v níž od rozhodčích získala 77,75 bodu.

"S první jízdou jsem docela spokojená, ale rozhodčí mi sebrali víc bodů za ty menší můstky, než jsem si myslela," řekla česká reprezentantka. V dnešní kvalifikaci totiž vsadila na jistotu a skoky na menších můstcích, neboť některé závodnice při trénincích větších skoků padaly a došlo i k několika zraněním.

"Samozřejmě jsem musela počítat, že nedostanu stejné body na té menší lajně jako na té větší. Ale neměla jsem dost tréninku na těch větších skokách, tak jsme zůstali na menší lajně a uteklo mi to o kousek," řekla Pančochová. Netušila, jestli mohla někde sedm bodů dohnat. "Neměla jsem najetou jinou jízdu než tuhle a těch sedm bodů bych tam možná nenabrala," přemítala.

V druhé jízdě se Pančochová nezlepšila, neboť na jednom z railů udělala chybu a ztratila rychlost. Musela čekat, zda ji některá ze soupeřek nepředstihne. Podařilo se to až předposlední ženě startovního pořadí Karly Shorrové z USA, jež získala o sedm bodů víc než česká medailová adeptka a postoupila na její úkor.

Není jiné řešení

Vicemistryně světa z roku 2011 Pančochová tak bude v neděli dopoledne bojovat spolu s dalšími 14 soupeřkami o poslední čtyři volná místa pro finále, které se jede ještě ten den. "Budu muset přitlačit, teď už není čas na jistotu. Moje jízda je medailová, když ji ale dám na těch velkých můstcích," měla jasno.

Hodně snowboardistek dnes dělalo triky z větších skoků a Pančochová má v pátek jeden den tréninku na to, aby je dohnala. "Zjevně není jiné řešení," usmívala se. Zlost z dnešního výsledku neměla. "Chci si to užít. Nedělám snowboarding, abych byla naštvaná. Snažím se si dobře zajezdit," prohlásila.

Z dnešní kvalifikace postoupily kromě finalistek do semifinále všechny snowboardistky, ve finále už je ale místo jen pro čtyři z 15 žen. "Nejsem nervózní. Tedy zatím," řekla Pančochová. "Rozhodně to budu muset v pátek nacvičit," doplnila.

Kvalifikaci mužů bez české účasti vyhrál ziskem 97,50 bodu Kanaďan Maxence Parrot, mezi ženami byla nejlepší s 95,50 body Rakušanka Anna Gasserová.

Tagy: Olympiáda v Soči česká snowboardistka ZOH 2014 slopestyle

Zdroje: ČTK