Paříž: Nadal postoupil přes Murrayho do finále, zahraje si už šesté

- Sport autor: Jakub Procházka

Pětinásobný šampion Rafael Nadal ze Španělska postoupil v den svých 25. narozenin pošesté do finále Roland Garros a může útočit na rekordních šest titulů Švéda Björna Borga. Světová tenisová jednička porazila v pátečním semifinále Brita Andy Murrayho 6:4, 7:5 a 6:4.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Antukový král Nadal se v nedělním finále utká s vítězem duelu mezi Srbem Novakem Djokovičem a Švýcarem Rogerem Federerem. Pokud Djokovič v semifinále protáhne svou letošní vítěznou sérii, bez ohledu na výsledek finále vystřídá Nadala v čele světového žebříčku. 

"Oba soupeři budou velmi, velmi těžcí. Pro mě a pro každého. Je to jak sen být znovu ve finále," řekl po vítězství Nadal. "Podmínky dnes nebyly jednoduché. Bylo to náročné, protože se hodně měnil vítr," dodal. 

Murraymu nestačilo ani to, že vzal Nadalovi třikrát servis

Devítinásobný grandslamový vítěz Nadal sebral Murraymu podání brzy po začátku každého ze tří setů. A i když jednou v prvním a dvakrát v druhém svůj servis ztratil, pokaždé dokázal dovést sadu k vítězství. 

Čtvrtý hráč světa Murray při své snaze postoupit jako první Brit od Bunnyho Austina v roce 1937 do finále Roland Garros španělskému favoritovi vzdoroval, nakonec mu však za tři a čtvrt hodiny podlehl. Nadal vylepšil svou pařížskou bilanci na 44 výher a jedinou porážku, kterou mu v roce 2009 uštědřil Švéd Robin Söderling. 

"Měl jsem hodně příležitostí k brejku a Rafa ve většině z nich hrál velmi dobře. Skvěle podával a vyhrával hodně výměn svým forhendem," řekl Murray, jenž v zápase využil tři z 18 brejkbolů. S Nadalem odehrál páté semifinále za sebou a čtvrté prohrál.

Tagy: Paříž finále Nadal

Zdroje: ČTK