Petra Kvitová postoupila v Torontu do čtvrtfinále

- Tenis autor: Sebastian Kantor

Tenistka Petra Kvitová postoupila na turnaji v Torontu do čtvrtfinále. Šestá nasazená si v osmifinále poradila s Australankou Samanthou Stosurovou a vítězku turnaje z Carslbadu z minulého týdne porazila dvakrát 6:3. O semifinále bude česká jednička hrát s Rumunkou Soranou Cirsteaovou. 

Petra Kvitová

Petra Kvitová,zdroj: Getty Images

Třiadvacetiletá Kvitová si proti Stosurové pomohla sedmi esy a odvrátila deset z jedenácti brejkbolů. Australanku porazila popáté v kariéře. Kvitová tak drží naději na obhajobu titulu na Rogers Cupu, který loni získala v Montrealu. 

"Na betonu jsem letos nehrála moc zápasů a můžu říci, že tenhle byl jeden z nejlepších" řekla Kvitová. "Podle výsledku to vypadá na snadný zápas, ale bylo to dost vyrovnané. Důležité bylo, že jsem udržela míč ve hře a nechybovala, protože na Samanthě už byla znát únava z předešlých zápasů," řekla. 

S Cirsteaovou má Kvitová pozitivní bilanci tří výher a jedné porážky. Rumunka ale už v Torontu vyřadila dvě nasazené, poradila si s devítkou Caroline Wozniackou z Dánska a poté i s patnáctkou Jelenou Jankovičovou ze Srbska. "Sorana má podobnou hru jako já. Hraje agresivně a důležitý bude každý míč," dodala Kvitová.

Tagy: Toronto

Zdroje: ČTK