"Petro, jsi nejlepší." Fulnečané jsou na wimbledonskou vítězku hrdí

- Tenis autor: Danica Klein

Nadšené přivítání připravili lidé na náměstí ve Fulneku na Novojičínsku své jednadvacetileté rodačce Petře Kvitové, která minulý týden vyhrála slavný tenisový turnaj ve Wimbledonu. Ovacemi ji odměnilo zhruba 1500 lidí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Tolik lidí ještě na náměstí ve Fulneku nikdy nebylo," komentovala to starostka města Jana Mocová. Ta na náměstí předala Kvitové dekret o čestném občanství, které jí tento týden udělili zastupitelé. Po pedagogovi Janu Amosovi Komenském je teprve druhým čestným občanem Fulneku. "Jsi pro nás velkým vzorem," řekla Kvitové starostka.

"Vzorňačka" Petra

Slavné rodačce předala také dárek od města: náušnice od místní šperkařky Radky Kovačíkové. Starostka uvedla, že vedení města uvažuje o tom, že by vytvořilo nějakou stálou expozici věnovanou úspěšné sportovkyni. Kvitová dostala také obrovský dort s nápisem "2011 Wimbledon - Petro, jsi nejlepší".

Na pódiu na náměstí vystoupili i tenistčini rodiče Pavla a Jiří Kvitovi a také její učitelé z fulnecké základní školy. "Byla to spíše vzorňačka. Někdy z diktátu lufty měla, ale na vysvědčení ode mě nikdy nedostala horší známku než dvojku," řekl bývalý učitel Alois Kozel.

Wimbledonská vítězka řekla, že přivítání v rodném městě bylo úžasné. "Když mluvila paní starostka, celé jsem si to zase promítala, Wimbledon a finále, bylo to něco krásného," řekla Kvitová.

Na odpočinek to nevypadá

Dodala, že je vždycky ráda, když může zavítat do Fulneku nebo do Prostějova za kamarády, s kterými určitě i teď zajde do kina. "Příští týden jedu do Tater na kondiční soustředění, takže na odpočinek to nevypadá," podotkla.

Nové náušnice si zřejmě bude šetřit, na kurt si je brát nehodlá. "Taky záleží na tom, kolik váží. Na kurty si beru třeba náušnice, se kterými jsem vyhrála nějaké zápasy," řekla Kvitová.

Kvitová se stala třetí českou rodačkou, která vyhrála dvouhru ve Wimbledonu. Před ní to dokázaly Martina Navrátilová a Jana Novotná. Kvitová letos v Londýně získala svůj první grandslamový titul.

Zdroje: ČTK