Pirlo odchází z AC Milán. Zřejmě posílí Juventus

- Sport autor: Jakub Procházka

Italský reprezentační záložník Andrea Pirlo po deseti letech opouští AC Milán. Fotbalista, který ve čtvrtek oslaví 32. narozeniny, má podle italských médií namířeno jako volný hráč do Juventusu

"Přišel jsem se rozloučit. Bylo to nezapomenutelných deset let. Rozcházíme se po vzájemné dohodě," řekl Pirlo  před sídlem AC na San Siru. "Jestli doufám, že bude Milán litovat, že mě ztrácí? Ano," dodal mistr světa z roku 2006. Kvůli zranění kolena Pirlo chyběl několik měsíců v sestavě AC, který si zajistil osmnáctý titul v italské lize. Bývalý hráč konkurenčního Interu získal s klubem celkem dva ligové tituly, dva triumfy v Lize mistrů a také prvenství na mistrovství světa klubů.

S Jankulovskim už klub nepočítá

AC naopak prodloužil smlouvu o rok s jinými zkušenými hráči, pětatřicetiletým obráncem Alessandrem Nestou a o dva roky starším útočníkem Filippem Inzaghim. Až do roku 2016 se upsal klubu bek Thiago Silva.

Nové kontrakty uzavřeli také záložník Mark van Bommel a náhradní brankář Flavio Roma. Na San Siru vypršela smlouva i Marku Jankulovskému, kterému dal klub dopředu najevo, že s ním už nepočítá.

Tagy: Juventus

Zdroje: ČTK