Plíšková je v nominaci na cenu pro tenistku s největším zlepšením

- Tenis autor: Petr Hašek

Karolína Plíšková patří mezi čtveřici tenistek, které v letošní sezoně zaznamenaly největší zlepšení. Kromě české hráčky jsou v nominaci na prestižní cenu také Kanaďanka Eugenie Bouchardová, Američanka CoCo Vandewegheová, Australanka Casey Dellacquaová a Francouzska Caroline Garciaová.

Karolína Plíšková porazila ve finále turnaje v Linci Italku Camilu Giorgiovou

Karolína Plíšková porazila ve finále turnaje v Linci Italku Camilu Giorgiovou,zdroj: Isifa.com

Plíšková se letos probojovala pětkrát do finále turnajů WTA a dvakrát se radovala z triumfu. Zatímco v Pattayi, Norimberku a Hongkongu skončila těsně pod vrcholem, tak v závěru sezony nenašla přemožitelku v Soulu a Linci.

Dvaadvacetiletá tenistka z Loun se díky tomu vyhoupla na 23. místo světového žebříčku, z pozice náhradnice si zahrála na Turnaji šampionek a byla nehrající pátou členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu.

Hlavní aspirantkou na zisk trojefe je Kanaďanka Bouchardová. Ta se probojovala do semifinále na Australian Open a Roland Garros, ve Wimbledonu nestačila až ve finále na Petru Kvitovou a z pozice sedmé hráčky světa nechyběla ani na Turnaji mistryň.

Do hlasování se mohou poprvé v historii zapojit na oficiálním webu WTA i fanoušci, jejich finální výrok se bude počítat jako jeden hlas zástupců médií. Hlasovat se dá do pondělní půlnoci, zástupci WTA oznámí jméno vítězky 18. listopadu

Tagy: WTA tenisové turnaje Karolína Plíšková

Zdroje: ČTK