Plíšková první finále přetavila v zisk titulu!

AKTUALIZOVÁNO - Tenis autor: Danica Klein

Tenistka Karolína Plíšková získala první titul na okruhu WTA. Dvacetiletá česká hráčka dnes otočila ve finále v Kuala Lumpuru duel s Bethanií Mattekovou-Sandsovou a Američanku porazila 1:6, 7:5 a 6:3. V pondělním žebříčku se Plíšková posune ze 127. místa poprvé do první stovky. 

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková,zdroj: Mediafax

"Radost z prvního titulu na WTA mám velikou, jsem moc šťastná. Mám za sebou skvělý turnaj a dobré zápasy," řekla PlíškováV prvním setu hned v úvodu ztratila podání a získala jen jednu hru. "Nebyla jsem nervózní, aspoň si to myslím, ale překvapilo mě, jak ona hrála. Trefila tři nesmyslné returny, vedla 3:0 a pak už to jelo," uvedla rodačka z Loun. 

Svěřenkyně trenéra Jiřího Hřebce z pražské Štvanice od druhé sady zlepšila servis a opírala se o forhend, z kterého soupeřku tlačila. Ve dvanácté hře vzala Plíšková sedmadvacetileté Američance podání a vynutila si rozhodující set. "Dlouho jsem se necítila dobře a nebyla jsem schopná dát return, ale pak to vyšlo," řekla. 

Zápas ukončila esem

Ve třetím setu byl zápas za stavu 1:1 kvůli dešti přerušen. Skoro půl hodiny o pauze si Plíšková telefonovala se sestrou dvojčetem Kristýnou, která v Malajsii vypadla v prvním kole a v pátek odletěla do Indian Wells. "Ségra mi radila, ať udělám něco s returnem, že mám jít víc do kurtu a ať bojuju," prozradila Karolína Plíšková

Na dohrávku se vítězka juniorky na Australian Open z roku 2010 vrátila v mnohem lepší náladě a pohodě. "Byla jsem úplně jiná než předtím," uvedla a při hře to bylo znát. Za stavu 3:2 využila dobře returnující Plíšková brejkbol a šla do vedení 4:2. Zápas ukončila po hodině a tři čtvrtě nekompromisně esem. 

O radost z titulu se mohla Karolína Plíšková podělit s matkou, která s ní v Kuala Lumpuru byla. Na oslavu ale nebude čas, protože tenistka hned v pondělí ráno letí na turnaj do Indian Wells. Ani obří šampaňské, které dostala spolu s trofejí, neotevře. "Váží snad deset kilo, to jim tady nechám na památku," řekla Plíšková.

Tagy: WTA Kuala Lumpur

Zdroje: ČTK