Plíšková se na postup nadřela, Strýcová jde dál po skreči Šarapovové

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 29. 9. 2015 18:11) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Těžkou práci měla ve druhém kole Karolína Plíšková na turnaji v čínském Wu-chanu. Po téměř dvou a půl hodinách vydřela vítězství nad Chorvatkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou 7:6, 5:7 a 7:6 a postoupila do osmifinále. Dál jde také Barbora Strýcová. Její soupeřka, Ruska Maria Šarapovová, za stavu 7:6, 6:7 a 2:1 zápas vzdala.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková,zdroj: Profimedia.cz

S Lučičovou na začátku srpna nedotáhla Plíšková výborně rozehrané utkání v Torontu, ale další šanci si tentokrát vzít nenechala. Dva mečboly za stavu 6:5 jí zkušená Chorvatka skvělým servisem ještě odvrátila, v další zkrácené hře už dramatický závěr patřil světové dvanáctce Plíškové. Poslední bod získala 18. esem zápasu.

Strýcová v předchozích dvou vzájemných zápasech proti Šarapovové v letech 2008 a 2010 neuhrála ani set, ale v pondělí tuto nepříznivou bilanci ukončila. První sadu se světovou trojkou, která kvůli zranění nehrála od Wimbledonu, ještě ztratila. Šarapovová proměnila po 72 minutách až osmý setbol, když tie-break ovládla jednoznačně 7:1. 

Druhý set trval téměř navlas stejně dlouho. Každá z tenistek opět přišla jednou o servis, ve zkrácené hře ale měla tentokrát navrch česká hráčka. Před rozhodující třetí sadou si Šarapovová nechala ošetřit zápěstí levé ruky a poté pokračovala v zápase. 

Při vlastním podání se pětinásobná grandslamová šampionka ujala vedení 2:1, ale pak přišla k síti a Strýcové zápas vzdala. Šarapovová by měla být v listopadu hlavní postavou ruského fedcupového týmu v pražském finále proti českým tenistkám. 

"Fed Cup a Turnaj mistryň jsou pro mě prioritami. Udělám všechno pro to, abych na ně byla v pořádku," uvedla Ruska. 

Tagy: WTA české tenistky

Zdroje: ČTK