Plíšková si v Birminghamu zahraje své první finále na trávě

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Tenistka Karolína Plíšková se na turnaji v Birminghamu probojovala počtvrté v sezoně do finále. Šestá nasazená česká hráčka dnes porazila Francouzku Kristinu Mladenovicovou 6:2, 7:6 a na trávě bude bojovat o titul poprvé v kariéře. O finálové soupeřce Plíškové se rozhodne v německém souboji mezi Angelique Kerberovou a Sabine Lisickou.

Karolína Plíšková postoupila do svého prvního finále na travnatém kurtu

Karolína Plíšková postoupila do svého prvního finále na travnatém kurtu,zdroj: Profimedia.cz

Světová dvanáctka Plíšková oplatila Mladenovicové, která je v žebříčku WTA na 43. místě, porážku z loňského turnaje v Moskvě. Francouzka v osmifinále vyřadila Barboru Strýcovou a v pátek překvapivě zvítězila i nad turnajovou jedničkou Rumunkou Simonou Halepovou, ale na další českou tenistku nestačila.

V prvním setu Plíšková vzala soupeřce dvakrát podání a po půlhodině zvítězila 6:2. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější. Mladenovicové se povedl brejk na 2:0, ale třiadvacetiletá česká tenistka jí vzápětí oplatila stejnou mincí. Pak už si obě hráčky servis držely a rozhodoval tie-break. V něm vedla Francouzka 6:3, ale ani jeden ze tří setbolů nevyužila a Plíšková pěti fiftýny za sebou zápas ukončila.

Ve finále byla v této sezoně už v Sydney, Dubaji a v Praze ve Stromovce, kde získala dosud jediný letošní titul. V neděli bude usilovat o pátý triumf na turnaji WTA v kariéře. V Top Ten může doplnit světovou dvojku Petru Kvitovou a šestku Lucii Šafářovou.

Tagy: česká tenistka

Zdroje: ČTK