Plíšková si zahraje své první semifinále

- Tenis autor: Danica Klein

Tenistka Karolína Plíšková postoupila v Kuala Lumpuru poprvé v kariéře do semifinále turnaje WTA. Rakušanku Patricii Mayrovou-Achleitnerovou dnes zdolala 7:5, 6:1. O prodloužení své úspěšné cesty Malaysian Open bude dvacetiletá česká hráčka usilovat v sobotním utkání se čtvrtou nasazenou Japonkou Ajumi Moritaovou. 

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková,zdroj: Mediafax

Šestadvacetiletou Mayrovou-Achleitnerovou, která je ve světovém žebříčku až na konci druhé stovky, porazila Plíšková i ve druhém vzájemném duelu. Vyrovnaný první set získala po 55 minutách poté, co v jedenáctém gamu soupeřce podruhé sebrala podání. Druhá sada už byla jasnou záležitostí 127. hráčky světového pořadí. Plíšková prolomila Rakušance třikrát servis, zatímco svůj neztratila ani jednou. Při podání Mayrové-Achleitnerové proměnila třetí mečbol. 

O dva roky starší Moritaová bude pro Plíškovou výrazně těžší soupeřkou. Ve světovém žebříčku jí patří 55. místo. Utkaly se spolu už v roce 2011 na Tchaj-wanu a česká tenistka prohrála ve třech setech. 

V Kuala Lumpuru však Plíšková hraje životní turnaj a již vyřadila jinou nasazenou Japonku, turnajovou pětku Misaki Doiovou. V Malajsii nejprve ukončila roční čekání na výhru z podniku WTA a poté podruhé v kariéře a po pěti letech postoupila do čtvrtfinále.

Tagy: WTA Kuala Lumpur

Zdroje: ČTK