Plíšková ve Stanfordu ještě neztratila set a po výhře nad Lepchenkovou je ve finále

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Páté finále sezony čeká na českou tenistku Karolínu Plíškovou. Stane se tak díky semifinálové výhře nad Američankou Varvarou Lepchenkovou 6:2 a 7:5 na turnaji v americkém Stanfordu.

Už jen jeden krok chybí Karolíně k triumfu na turnaji

Už jen jeden krok chybí Karolíně k triumfu na turnaji,zdroj: Profimedia.cz

O svůj pátý titul v kariéře a druhý letošní po triumfu v Praze si Plíšková zahraje proti Němce Angelique Kerberové.

"Zápas jsem si užila a jsem nadšená, že se tady pořád zlepšuju a můžu si letos zahrát další finále," řekla Karolína v rozhovoru na kurtu. 

Čtvrtá nasazená Plíšková vystrašila levou rukou hrající Lepchenkovou (60. v žebříčku WTA) už v první hře, ale sedmiminutový game prohrála. Od stavu 1:2 ale úvodní set ovládla a získala jej za půl hodiny. 

Druhou sadu začala brejkem a náskok držela až do osmé hry, v které udělala první dvojchybu v utkání a poprvé o servis přišla. Lepchenková pomohla dvojchybou při brejkbolu Plíškové na 6:5 a česká tenistka vzápětí set i zápas zakončila.

"Prohrála jsem si v turnaji poprvé podání, ale udělala jsem v té hře pár chyb, což bych neměla. Ona se ve druhé sadě zlepšila a jsem ráda, že jsem zápas ukončila ve dvou setech," řekla Plíšková, která na turnaji ještě neztratila set.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka letos vyhrála v Praze na Spartě a finále hrála také v Sydney, Dubaji, Birminghamu. 

Díky postupu do finále ve Stanfordu by se měla třiadvacetiletá hráčka posunout z 11. na 8. místo žebříčku WTA. V případě výhry může být sedmá před Lucií Šafářovou. "Snad tady dokazuju, že do světové desítky skutečně patřím," dodala. 

Tagy: WTA semifinále česká tenistka

Zdroje: ČTK