Plzeň k Jablonci: Čeká nás hrozně těžký soupeř

- Sport autor: Jakub Procházka

Za velmi silného soupeře, který by mohl být nebezpečnější než před měsícem Sparta, považují fotbalisté Plzně třetí tým ligové tabulky Jablonec, s nímž se utkají v pátek. Do zápasu nastupují s jasným cílem vybojovat tři body a znovu se přiblížit titulu.

"Čeká nás hrozně těžký soupeř. Jablonec má výbornou formu a i v minulém kole proti Spartě byl jednoznačně lepší. My však známe naši sílu," řekl plzeňský střelec Jan Rezek, který čeká na gól už osm zápasů.

"Porazili Spartu, tak budou asi na koni, ale to my jsme celou sezonu. Na zápas se těšíme, protože máme rádi takovéhle výzvy. Vždycky když jde do tuhého, tak se semkneme a podáváme nejlepší výkony," uvedl obránce David Limberský pro klubový web. 

Otevřený fotbal plný šancí?

Zápas by prý měl být ofenzivní podívanou pro fanoušky. "Hraje první se třetím a to naznačuje, že to bude velký zápas. Oba týmy potřebují body a nepřichází v úvahu, že by hrály na remízu a vyčkávaly, co předvede soupeř. Z toho pohledu to asi bude atraktivní utkání," míní Rezek. S souhlasí i František Rajtoral. "Góly sice slíbit nemůžu, ale očekávám otevřený fotbal plný šancí," prohlásil. 

Klíčové pro úspěch Plzně bude mimo jiné uhlídat kanonýra Davida Lafatu, který dal v posledních osmi zápasech devět branek. "I proti nám se v poslední době prosazuje. Bude třeba na něj dohlížet. Ale Jablonec není jen Lafata. Mají tam další nebezpečné hráče jako Vošahlíka a Jarolíma, i na ně si budeme muset dát pozor," uvedl Limberský. 

Rezek: Jablonec má kvalitu i vzadu

Podle Rezka má Jablonec kvalitní nejen ofenzivu, ale i obranu. "Mají tam zkušené kluky. A všechno kryje skvělý brankář. Dokud se tedy Špiťák (Špit) nezranil. Úvod ligy jim sice nevyšel, ale pak se dali dohromady a začalo jim to klapat. Budou hodně nebezpeční," připomněl Rezek jabloneckou sérii dvanácti zápasů bez prohry. 

Spolu s Jabloncem je na jaře neporažená už jen Plzeň, která odvrátila útok Sparty a aktuálně má v čele tabulky osmibodový náskok. "Už jsme byli kritizováni, že nám dochází dech, ale na jaře jsme ještě neprohráli, což je myslím skvělá vizitka," řekl Rezek. 

Těší se také, že proti Jablonci bude ve Štruncových sadech výborná atmosféra. "Už jen to, kolik fanoušků přijelo do Teplic na zápas s Ústím, bylo skvělé. Hnali nás dopředu. Navíc kdy jindy by měli lidi chodit než teď, kdy se nám daří. Navíc když přijede Jablonec. Věřím, že nám pomohou jako v předchozích zápasech," dodal.

Tagy: Plzeň boj titul jablonec

Zdroje: ČTK