Podle trenéra Vrby by k postupu na ME mohlo stačit 21 bodů

- Fotbal autor: Petr Hašek

Vítězství v listopadovém utkání s Islandem by kouč české fotbalové reprezentace Pavel Vrba považoval za velký krok k postupu na mistrovství Evropy 2016. Po třech kvalifikačních zápasech má český celek na kontě plný počet bodů a podle Vrby by k postupu mohlo stačit 21 bodů.

Trenér reprezentace Pavel Vrba

Trenér reprezentace Pavel Vrba,zdroj: Profimedia.cz

„Asi nikdo nepočítal, že zápas s Islandem bude takový zajímavý, jak se v této fázi jeví. Kdo uhraje tři body, udělá hodně velký krok k postupu na mistrovství Evropy. Myslím, že 21 bodů je hranice, která by mohla stačit na postup. Pokud budeme mít dvanáct po čtyřech zápasech, ta šance je potom hodně velká,“ má jasno Vrba.

Na evropský šampionát se kvalifikují první dva týmy z každé skupiny a nejlepší celek z třetích míst, zbylá mužstva na třetích místech pak budou hrát baráž.

„Samozřejmě se může stát cokoliv, tuším, že někdo psal, že jednou nestačilo ani těch 21 bodů. Kdybychom prostě měli dvanáct bodů po čtyřech kolech, byl by to velmi dobrý vstup. Ale stejně potom ještě budeme muset uhrát minimálně třeba dalších devět deset bodů, aby to byla nějaká jistota,“ uvedl Vrba.

Vrba stále vidí rezervy

Jeho svěřenci sice překvapivě porazili třetí tým z letošního mistrovství světa Nizozemsko a body neztratili ani v Turecku a Kazachstánu, ale i tak vidí ve hře národního týmu rezervy.

„V Turecku v první půli jsme se zbytečně nechávali vytahovat do určitých prostorů a Turci si hlavně na jejich pravé straně velmi umně vytvářeli prostor pro přečíslení. Když jsem se potom na to díval, zbraň na to je. Hráčům to vysvětlím a doufám, že když se to příště stane, budeme schopni na to reagovat,“ podotýká bývalý trenér plzeňské Viktorie.

Proti Islandu ve „dvanácti“ hráčích

Na půdě Kazachstánu byli zase čeští fotbalisté prý nedůslední při standardních situacích domácích. „A v průběhu druhé půle jsme někdy i byli laxní, za stavu 3:0 už hráči nebyli tak zodpovědní,“ doplnil Vrba.

K dalšímu kvalifikačnímu zápasu o postup na EURO nastoupí reprezentace proti Islandu, který vede skupina A před českým výběrem jen díky lepšímu skóre, v neděli 16. listopadu v Plzni. „Díky fanouškům budeme hrát ve dvanácti hráčích, tak doufám, že uhrajeme výsledek, který nás všechny potěší,“ věří reprezentační kouč.

Tagy: kvalifikace Česká fotbalová reprezentace Pavel Vrba

Zdroje: ČTK