Pohodový postup, Šafářová si pohrála s Japonkou Naraovou. Dál jde i Rosol

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 27. 5. 2015 17:38) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

V tréninkovém tempu odehrála zápas druhého kola na French Open Lucie Šafářová. Japonku Kurimi Naraovou převálcovala za necelou hodinu 6:2 a 6:0. V pohodě postoupil i Lukáš Rosol.

Lucie se v příštím kole utká s Němkou Lisickou

Lucie se v příštím kole utká s Němkou Lisickou,zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka od stavu 1:2 vyhrála jedenáct gamů v řadě. "Jsem ráda, že to šlo dobře a rychle. Dobře jsem servírovala, hrála jsem agresivně a nedala jsem jí moc šancí," pochvalovala si Šafářová

V dalším kole bude usilovat o vyrovnání svého maxima na druhém grandslamu sezony. S Němkou Lisickou sice na okruhu WTA prohrála tři ze čtyř zápasů, ale jedinou výhru si připsala právě na pařížské antuce. "Naposledy to bylo ve Wu-chanu dost vyrovnané, prohrála jsem ve třech setech, takže jí mám co vracet," řekla Šafářová na adresu své další soupeřky.

Hladce zvládl svůj druhý zápas v Paříži i Lukáš Rosol, který vyřadil devatenáctého nasazeného hráče Roberta Bautistu ze Španělska  6:4, 6:2, 6:2. Proti světové dvacítce se Rosol pomaleji rozehrával, ztratil první tři hry, ale od stavu 1:4 byl na kurtu pánem. Španěla přehrál za hodinu a 22 minut a vyrovnal s ním vzájemnou bilanci na 1:1. Příště ho čeká Rus Tejmuraz Gabašvili, kterého v jediném dosavadním souboji porazil. 

Tagy: French open čeští tenisté

Zdroje: ČTK