Poslední tým první ligy Bohemians 1905 odvolal trenéra Webera

- Fotbal autor: Jakub Konečný

U posledního celku první fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 skončil po dvou letech trenér Jozef Weber. Dnes ho odvolalo představenstvo klubu. "Klokani" prohráli všechny tři jarní zápasy a 11 kol před koncem soutěže je od nesestupových pozic dělí čtyři body. Nováček soutěže momentálně jedná o Weberově nástupci.

Stadion Bohemians 1905

Stadion Bohemians 1905,zdroj: blogspot.com

Třiačtyřicetiletý Weber působil v Bohemians od 7. března 2012. Při svém tehdejším premiérovém angažmá v roli hlavního kouče první ligu nezachránil, ale za rok svoje svěřence dovedl zpátky mezi elitu.

"V postupové sezoně v nelehkých podmínkách v podstatě předběhl naše možnosti. Nicméně v tuto chvíli se nedaří zastavit výsledkový propad našeho mužstva a my jsme se rozhodli pro nový impulz," vysvětlil na webu Bohemians sportovní ředitel Tomáš Požár.

V tomto ročníku Bohemians pod Weberem jen třikrát zvítězili, naposledy už v září v Ostravě. Vršovickému týmu se nedařilo ani na stadionu v Ďolíčku, který byl vždy jeho doménou. Pražané doma z devíti utkání získali jen deset bodů za dvě výhry a čtyři remízy, což je nejméně z celé soutěže.

"Klokani" byli poslední už po podzimní části, ale v zimní přestávce výrazně posílili kádr a získali například zkušeného stopera Ericha Brabce, útočníka Ivana Lietavu nebo na hostování litevské reprezentanty Mantase Kuklyse a Egidijuse Vaitkunase. Bohemians však na úvod jara prohráli 0:1 v Příbrami, poté doma 1:2 se Spartou a naposledy v sobotu 0:1 na hřišti Slovácka.

Tagy: Bohemians Praha 1905

Zdroje: ČTK