Pražští ligoví nováčci dostali licenci pro příští sezonu

- Sport autor: Jakub Procházka

Nováčci první fotbalové ligy Dukla Praha a Viktoria Žižkov dostali profesionální licenci pro příští sezonu. Na základě doporučení od komise pro stadiony a hrací plochy ji v pondělí oběma klubům udělila licenční komise.

Oba pražské celky garantovaly, že vybudují vyhřívaný trávník, který je pro účast v nejvyšší soutěži nezbytný. 

"Na začátku licenčního období jsme řekli, že budeme ctít stanoviska odborných komisí a odborných orgánů ČMFS. Proto jsme se na základě stanoviska komise pro stadiony z 10. června rozhodli udělit Dukle i Žižkovu licenci," řekl předseda licenční komise Bohuslav Pavlík. 

"Oba kluby předložily smlouvy, kterými garantují, že bude vybudováno to, co není - tedy vyhřívání," prohlásil Pavlík. 

Žižkov bude mít vyhřívání do měsíce a půl, Dukla do října

Žižkov podle něj doložil, že vybaví svůj trávník vyhříváním do 31. července, Dukla pak do 21. října. Komise pro stadiony by poté měla plnění obou projektů zkontrolovat - u Žižkova vypracuje zprávu do 15. srpna a u Dukly do konce října. 

Zatímco Žižkov stihne vybudovat vyhřívání skoro do začátku nového ligového ročníku, který odstartuje o víkendu 30. a 31. července, Dukle způsobí stavební práce větší potíže. Své domácí duely na začátku sezony tak možná bude muset odehrát na jiném stadionu, podle Pavlíka je však možné, že v červenci, srpnu a září bude moci působit na Julisce bez vyhřívání.

Tagy: Žižkov liga dukla

Zdroje: ČTK