Premier League čeká derby. Arsenal se chce Chelsea pomstít za ostudný debakl

- Fotbal autor: Petr Hašek

Ještě v minulé sezoně se čeští fotbaloví fanoušci těšili, že při londýnském derby Chelsea s Arsenalem uvidí souboj dvou největších českých hvězd. V nedělním šlágru 7. kola Premier League se ale asi nedočkají. Brankář Chelsea Petr Čech i záložník „Kanonýrů“ Tomáš Rosický totiž pravděpodobně usednou znovu jen na lavičku náhradníků. 

Tomáš Rosický (vlevo) s Petrem Čechem po derby Arsenalu s Chelsea

Tomáš Rosický (vlevo) s Petrem Čechem po derby Arsenalu s Chelsea,zdroj: Isifa.com

Pozice obou reprezentačních opor značně ochabla. Čecha po deseti letech panování vystrnadil z branky talentovaný Belgičan Thibaut Courtois a se silnou konkurencí se zatím marně pere i Rosický. V šesti odehraných ligových kolech odehrál pouhých 12 minut.

Derby bude pikantní zejména pro trenéra Arsenalu ArsénaWengera. Když jeho svěřenci naposledy na Stamford Bridge nastoupili, museli skousnout ostudný debakl 0:6. Francouzskému strégovi tak 1000. zápas na lavičce „Kanonýrů“ pořádně zhořkl.

„Minulý zápas na Chelsea nikdy nezapomeneme. Teď máme šanci si napravit reputaci a jsme velmi hladoví,“ nechal se slyšet Wenger. „Před rokem jsme nechytili začátek zápasu a je to velmi nepříjemná vzpomínka. Fotbal ale naštěstí není o historii, ale o výkonu,“ dodal.

„Takový výsledek se zrodí jednou za 50 let. Bylo to něco výjimečného, protože zápasy Chelsea a Arsenalu jsou velmi těsné. Byl to prostě špatný den pro Arsenal a neuvěřitelný den pro nás,“ přidal jeho protějšek José Mourinho.

„Blues“ mají v tabulce náskok

Chelsea s Arsenalem půjdou do vzájemného souboje s vizitkou neporažených týmů, od sebe je v tabulce ale dělí už šest bodů. Zatímco čtvrtý Arsenal dvakrát vyhrál a čtyřikrát remizoval, Mourinhův výběr na prvním místě zatím ztratil body jen po jediné remíze.

„Myslím, že my jsme měli mnohem náročnější los. Každopádně, jestli se chceme udržet v boji o titul, je to pro nás klíčový zápas,“ tuší Wenger.

Hodně emotivní zápas čeká středopolaře Chelsea Ceska Fábregase. Španělský reprezentant v minulosti vedl konkureční Arsenal jako kapitán, ale v létě přestoupil z Barcelony právě k týmu „Blues“. „Necítím k němu nevraživost. Mám ho rád a jeho rozhodnutí respektuji. Navíc on sám ví, že Arsenal měl na jeho kariéru pozitivní vliv,“ uvedl Wenger.

Nedělní bitva o Londýn začne na domovském stadionu Cheslea Stamford Bridge v 15:05.

Tagy: fotbal Chelsea arsenal Premier League Petr Čech Tomáš Rosický

Zdroje: ČTK,Vlastní