Proti Austrálii bez opor. Davis Cup vynechá i Štěpánek

- Tenis autor: Petr Hašek

Čeští tenisté se budou muset v úvodním kole Davis Cupu obejít bez dvou největších hvězd. Po sedmém hráči světového žebříčku Tomáši Berdychovi se kapitánu Jaroslavu Navrátilovi omluvil také Radek Štěpánek. Po zranění se prý nestihne ideálně připravit.

Radek Štěpánek i Tomáš Berdych budou v utkání Davis Cupu s Austrálií chybět

Radek Štěpánek i Tomáš Berdych budou v utkání Davis Cupu s Austrálií chybět,zdroj: Isifa.com

„Moc mě to mrzí. Je to soutěž, pro kterou bych padl, ale i když srdce by i tentokrát hrálo, tělo i hlava říkají ne. Kapitánovi jsem se již omluvil. Nechat se nominovat bez jediného odehraného zápasu od září by bylo neodpovědné,“ napsal Štěpánek na svém facebookovém profilu.

Štěpánek se na kurtu naposledy objevil v září v semifinále Davis Cupu proti Francii, poté kvůli problémům se zády předčasně ukončil sezonu. Vstup do té nové mu zase zhatilo zraněné lýtko. Od poloviny ledna trénuje na Floridě a doufal, že svou oblíbenou týmovou soutěž, ve které pomohl českému tenisu k triumfům v letech 2012 a 2013, stihne.

„Můj zdravotní stav, kondice a hra se bohužel nelepší tak, jak jsem si představoval a doufal, a proto jsem musel udělat těžké rozhodnutí,“ řekl Štěpánek. „Protože stále nejsem připraven tak, abych mohl s čistým svědomím nastoupit do ostrého zápasu, budu dále makat, léčit se, rehabilitovat a posilovat,“ doplnil 36letý tenista.

Kapitán rozhodnutí Štěpánka respektuje

Štěpánek své rozhodnutí nejprve oznámil z Ameriky do Prostějova kapitánu Navrátilovi. „Plně to chápu a respektuji. Je důležité, aby se dostal do herní pohody, a pak pomohl i daviscupovému týmu, pro který toho v minulosti tolik udělal i obětoval. Na mně teď je, abych pokračoval v jednání s hráči, kteří pro nominaci připadají v úvahu,“ uvedl Navrátil.

Nehrajícímu kapitánovi se tak zužil výběr. Proti Austrálii Češi zřejmě ve dvouhrách vyrukují s Lukášem Rosolem (29. v pořadí ATP) a Jiřím Veselém (45.), které by mohl doplnit Adam Pavlásek (236.). V úvahu přichází rovněž deblista František Čermák, který letos na turnajích tvoří duo s Veselým.

O postup do čtvrtfinále se český výběr utká s tím australským v Ostravě od 6. do 8. března.

Tagy: Davis Cup čeští tenisté

Zdroje: ČTK