Rafael Nadal - tenista z jiného světa

- Tenis autor: Danica Klein

Gratulace a úctu soupeřů i trenérů si vysloužil španělský tenista Rafael Nadal po rekordním osmém titulu na Roland Garros. "Znovu, znovu a znovu Nadal. Už osmkrát. Je z jiného světa," napsal trojnásobný vítěz pařížského turnaje Brazilec Gustavo Kuerten. 

Rafael Nadal

Rafael Nadal,zdroj: Getty Images

Prostřednictvím sociálních sítí letělo k Nadalovi jedno blahopřání za druhým. Hráč přezdívaný Rafa v dnešním finále nedal šanci krajanovi Davidu Ferrerovi, vyhrál 3:0 a jako první tenista v historii získal na jednom z grandslamů osm vavřínů. 

"Kdy tohle skončí? Může French Open vyhrát jedenáctkrát," podivoval se Jihoafričan Kevin Anderson. Bývalý americký hráč a nyní trenér Brad Gilbert tvrdil, že už v roce 2005 říkal, že to Nadal může dokázat. "Tehdy si každý myslel, že jsem blázen, a dnes říkám, že může mít deset až dvanáct titulů z Paříže," prorokoval Gilbert. 

Úspěšný australský trenér Darren Cahill upozornil, že Nadalovi je pořád teprve 27 let. "A už má osm titulů z French Open. Je jednoduše výjimečný. Skvěle, Rafo!" napsal bývalý kouč Američana Andrého Agassiho

Ke gratulantům se přidala rovněž běloruská hráčka Viktoria Azarenková a Kanaďan Milos Raonic prohlásil: "Král antuky žije dál." 

Velkou Nadalovou fanynkou je i česká tenistka Klára Zakopalová, která si v pátek po Španělově výhře nad Novakem Djokovičem oblékla triko s nápisem "Vamos, Rafa" (Pojď, Rafo) a dala na facebook i společnou fotku s Nadalem. "Bůh v akci," okomentovala dvacátá hráčka dvouhry WTA Nadalovu fotku ze hry. 

Finále sledoval celý tenisový svět a nejlepší český hráč Tomáš Berdych po Nadalově triumfu na facebook napsal výstižně číslo 8.

Tagy: Paříž finále titul Roland Garros French open španělský tenista

Zdroje: ČTK