Řepka dostal za vztyčený prostředníček dvouzápasový trest

- Sport autor: Jakub Procházka

Kapitán fotbalistů pražské Sparty Tomáš Řepka dostal dvouzápasový trest od disciplinární komise za vulgární gesta při utkání v Jablonci. Řepka, který na diváky v poločase utkání dvakrát ukázal vztyčený prostředníček, si už polovinu trestu odpykal.

Řepak totiž vynechal už pondělní ligové utkání se Slavií. V neděli tak ještě nemůže nastoupit proti Mladé Boleslavi. 

Řepka v sídle fotbalového svazu na pražském Strahově verdikt komise odmítl komentovat s tím, že trest přijímá. Podle mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka se proti trestu odvolávat nebude. 

Mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář řekl, že komise klasifikovala Řepkovo provinění jako nesportovní chování vůči divákům, za což mu hrozilo zakázání činnosti od jednoho do čtyř utkání. Komise tak nakonec Řepkovi udělila trest na dolní hranici sazby. Jako polehčující okolnost prý Řepkovi posloužilo, že se před disciplinární komisí ke svému činu doznal a při šetření případu s ní pak spolupracoval. 

Vyhrožovali smrtí synovi, zopakoval svou verzi fotbalista

Komise také přijala Řepkovo vysvětlení jeho zkratovité reakce. Řepka se opět hájil tím, že vztyčený prostředníček ukázal do hlediště proto, že některý z diváků prý vyhrožoval smrtí jeho synovi a také vulgárně urážel jeho partnerku. 

"Jeho argumenty komise respektovala a Tomášovi Řepkovi uvěřila, byla to další z polehčujících okolností. Hráč byl vyprovokován, slyšel urážky vůči svému synovi a rodině. V té chvíli se prý na hřišti cítil bezmocný a to gesto podle něj bylo jediné, co mohl dělat proti tomu, co jej zranilo," uvedl Kolář. 

Recidivista Řepka

Řepkovi, který už za incident dostal od Sparty nespecifikovanou pokutu, naopak uškodilo, že před disciplinárkou stanul už loni v červenci. Tehdy to bylo kvůli tomu, že v utkání se Slováckem plivl na protihráče Ladislava Volešáka, za což vzápětí dostal třízápasový distanc. 

Pokud se hráč před disciplinárkou během dvou let objeví vícekrát, je na něj pohlíženo jako na "recidivistu" a komise pak automaticky tresty zpřísňuje. I proto nyní Řepka nedostal trest na jeden zápas, což také podle sazebníku přicházelo do úvahy. "Tomáš Řepka trest na dva zápasy ale přijal," řekl Kolář.

Tagy: trest fotbal sparta liga

Zdroje: ČTK