Roland Garros zvyšuje odměny. Ve hře bude celkem 570 milionů

VIDEO - Tenis autor: Danica Klein

Trend zvyšování dotací na tenisových grandslamech pokračuje. Organizátoři Roland Garros dnes zveřejnili, že oproti loňskému roku přidají více než tři miliony eur a rozdají celkem 22 milionů eur (570 milionů korun). Finančně si polepší nejen vítězové dvouher, ale také hráči a hráčky, kteří vypadnou v úvodních kolech hlavní soutěže. 

Roland Garros

Roland Garros,zdroj: Profimedia.cz

Loňská celková dotace antukového grandslamu v Paříži činila 18,7 milionu eur, vítězové dvouher si polepší o 250.000 tisíc na jeden a půl milionu (téměř 38,9 milionu korun). Tenisté vyřazení ve druhé až čtvrtém kole si vydělají o 25 procent sumy víc než loni. 

Antukový grandslam začne 26. května a ředitel turnaje Gilbert Ysern dnes prozradil, že trend stoupajících dotací bude pokračovat. Do roku 2016 až o dalších deset milionů eur. 

V posledních měsících si tenisté už vydobyli zvýšení prémií na Australian Open a US Open. Právě v lednu v Melbourne rozdělení odměn na grandslamech kritizovali. 

Nejštědřejší odměny nabízí US Open. Letos si účastníci rozdělí 33,6 mil. dolarů (asi 667 milionů kč). Druhé je Australian Open, protože to letošní mělo dotaci 30 mil. australských dolarů (620). Roland Garros zaujme třetí příčku a Wimbledon měl loni prize money ve výši 16,1 milionu liber (489).

Tagy: odměny Roland Garros

Zdroje: ČTK