Rosický: Postup je na dosah zatím jen teoreticky, ještě promluví Holanďané

- Fotbal autor: Petr Hašek

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Čeští fotbalisté udělali v kvalifikaci další krok k vytoužené účasti na mistrovství Evropy 2016. Kapitán Tomáš Rosický sice označil nedělní zápas Islandem za nejvydařenější vystoupení národního týmu pod koučem Pavlem Vrbou, ale euforii po důležitém vítězství 2:1 raději krotil.

Tomáš Rosický při utkání s Islandem

Tomáš Rosický při utkání s Islandem,zdroj: Profimedia.cz

„Máme plný počet bodů, určitě se to blíží podzimu snů,“ řekl Rosický. „Ale byla by chyba cokoliv propočítávat, protože zápasů je hodně a ještě to hodně zamotají Holanďané,“ dodal v narážce na fakt, že českému týmu by k postupu mohlo teoreticky stačit i 18 bodů.

„A to je právě to, na dosah je to jen teoreticky, takže i když porazíme Kazachy a Lotyše, tak to nemusí stačit. Je to bez debat skvělý začátek, protože vedeme a máme výhodu, ale musíme pokračovat dál a koncentrovat se na další zápasy,“ vzhlíží k dalším zápasům 34letý špílmachr.

Češi sice po hrubce brankáře Čecha prohrávali od deváté minuty, ale v závěru prvního poločasu Kadeřábek vyrovnal a v 62. minutě dokonal obrat Plašil s pomocí nešťastného vlastního gólu islandského gólmana. „Začátek nahrál jejich obranné hře a byl to velký boj, ale zaslouženě jsme to dokázali otočit. Byl to náš nejlepší výkon pod trenérem Vrbou,“ uvedl Rosický.  

Pochvala pro Plašila

Právě obrat kapitána potěšil. Něco podobného se Čechům povedlo po utkání s Nizozemci už podruhé. „Pod trenérem Vrbou jsme takticky vyspělejší. Navíc jsou tady všichni kluci pracovití, a když každý brousí hranici svých možností, můžeme hrát i s technicky lepšími soupeři než jsme my, jako je Turecko a Holandsko,“ má jasno.

Na vítězství měl svůj díl zásluhy podle Rosického Jaroslav Plašil, který se do sestavy vrátil po zranění Lukáše Váchy. „Jsem moc rád, že je zpátky, protože pro mě je to u nás hrozně nedoceněný hráč,“ myslí si záložník Arsenalu. „Před tím tady výborně hrál Lukáš Vácha, ale Jarda je víc do techniky a kombinace. Hodně nám pomohl,“ uzavřel „Rosa“.zprávy / s

Tagy: kvalifikace Česká fotbalová reprezentace Tomáš Rosický

Zdroje: ČTK