Rosický: Začali jsme parádně, ale pořád máme velké rezervy

- Fotbal autor: Petr Hašek

Vstup do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy si pochvaluje. A není se co divit. Kapitán Tomáš Rosický je nadšený, že fotbalová reprezentace získala proti Nizozemsku a Turecku plný počet bodů. Zároveň ale stále vidí ve hře velké rezervy.

Kapitán Tomáš Rosický (v bílém) při utkání v Turecku

Kapitán Tomáš Rosický (v bílém) při utkání v Turecku,zdroj: Profimedia.cz

„Šest bodů je skvělých, začali jsme parádně. Pokud bychom přidali třetí vítězství v Kazachstánu, bylo by to skoro jako sen,“ uvedl Rosický, který už vyhlíží pondělní utkání v Astaně. „Pořád ale máme velké rezervy, co se týče přechodu do útoku. Technické věci nás trápí, to je vidět,“ varuje.

Nejstarší člen reprezentačního kádru ví, že český výběr udržel remízový stav do přestávky díky veké dávce štěstí. „Dokázali jsme tady zvítězit před necelými dvěma lety ještě za Michala Bílka, takže jsme věděli, že tu vyhrát můžeme. Ale Turci mají kvalitu a první půli jsme měli obrovské problémy. V prvním poločase byl soupeř jasně lepší,“ připustil Rosický.

Svěřenci kouče Pavla Vrby měli problémy s podržením míče při rozehrávce a kvůli častým ztrátám se dostávali pod tlak Turků. „Kromě gólu a mojí šance jsme nic jiného neměli. Nejen trenér zvýšil hlas, museli jsme si v kabině spoustu věcí říct. První poločas prostě nebyl dobrý,“ podotýká 34letý záložník Arsenalu.

Do druhého poločasu vstoupili Češi mnohem aktivněji a své ovoce to přineslo už v 58. minutě, kdy Dočkal po Kadeřábkově přihrávce zařídil vítěznou trefu. „V druhém poločase to bylo o něco lepší, byli jsme agresivnější, víc běhali a už nepouštěli Turky do šancí. Ale stále jsou tam rezervy, ztrácíme zbytečně strašně moc balonů,“ varuje.

Rosický oceňuje bojovnost

„Na druhou stranu kluci úžasně bojují. Všichni makají, bojuje jeden za druhého. Všichni se vydali na maximum, každý toho má plné zuby. I takhle se dá prostě vyhrávat,“ dodal český kapitán, který bude se svými spoluhráči chtít potvrdit skvělý vstup do kvalifikace v pondělí v Kazachstánu.

„Oproti Turecku to bude úplně jiný zápas. Uvidíme, jak všechno zvládneme s těmi všemi podmínkami, co s námi udělá cestování a hlavně terén,“ naráží Rosický na fakt, že utkání v Astaně se bude hrát na umělé trávě.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Tomáš Rosický

Zdroje: ČTK