Rosol se pokusí o zázrak. V pátek vyzve v Davis Cupu favorizovaného Tsongu

- Tenis autor: von

Český tenista Lukáš Rosol odehraje úvodní utkání čtvrtfinále Davis Cupu proti Francii proti francouzské jedničce Jo-Wilfriedu Tsongovi. Rosol věří, že mu k vítězství pomůže vyprodaná třinecká hala i agresivní styl. Další utkání spolu odehrají Jiří Veselý a Lucas Pouille.

Český tenista Lukáš Rosol vyzve v pátečním čtvrtfinále Davis Cupu favorizovaného Jo-Wilfrieda Tsongu

Český tenista Lukáš Rosol vyzve v pátečním čtvrtfinále Davis Cupu favorizovaného Jo-Wilfrieda Tsongu,zdroj: Profimedia.cz

"Bilanci s ním mám negativní, ale na tu moc nehraju. V posledním zápasu jsem vyhrál a ukázalo to, že se i s takovým hráčem dá hrát a je možné všechno. Jsme v domácím prostředí a to by nám mohlo přinést výhodu," řekl Rosol po losu.

Se světovou desítkou Tsongou třikrát prohrál a porazil ho loni v hale ve Vídni. Hůře je na tom Rosol v porovnání s hráči Top-10. Tenisty patřící do světové vrchnosti dokázal zdolat zatím jen třikrát a čtyřiadvacetkrát prohrál.

Rosol spoléhá na své poznámky

"Hráči světové desítky drží stabilněji vyšší úroveň zápasů na turnajích. My, hráči třeba mezi třicítkou až stovkou, máme větší výkyvy. Oni hrají holt líp a v důležitých situacích se rozhodují jako šampioni," porovnával Rosol. Aby třeba Tsongu zdolal, musí hrát na hranici svých schopností. "Riskovat a mít i štěstí," dodal.

Na Tsongu se připraví i po taktické stránce. Podívá se na záznam jejich zápasů a koukne se do svého deníku. "Mám tam zapsané poznámky - slabiny soupeře, co bych mohl hrát a na co si dát pozor," prozradil Rosol, že si vede o soupeřích záznamy. "Pokud se zápasy opakují, tak čerpám ze starších údajů," doplnil.

Nemá "tuny" informací, zaznamenává si jen to podstatné. "Nejde o kvantitu," řekl. O Tsongovi se ví, že má skvělý servis a forhend, proto nyní 78. hráč světa Rosol má u Francouze poznámku o trochu slabším bekhendu. "Přes který zkusím najít cestu. Musím využít těch pár šancí, které přijdou, a tím se může zápas otevřít."

Úspěch Čechů vede přes francouzskou dvojku

V Třinci cítí, že každým dnem lépe servíruje a je dobře připraven, stejně jako jednička týmu Jiří Veselý. "Udělali jsme maximum a věřím, že kapitána (Jaroslava Navrátila) s Jirkou nezklameme," řekl Rosol, který má ve dvouhře DC bilanci 9:8.

Tři body plánují Češi proti Francii získat před daviscupově nezkušeného mladíka Lucase Pouilleho. "A zkusit vyhrát nesmírně těžkou čtyřhru," doplnil Rosol. Anebo by on pomohl překvapivou výhrou nad Tsongou? "Ano, ano! Pro mě je dobrý, že můžu jenom překvapit. I tohle mi hraje trošku do karet, že se můžu víc uvolnit."

Tagy: Davis Cup čeští tenisté

Zdroje: ČTK