Rozhodčí si podřezal žíly. Bundesligový zápas byl odložen

- Fotbal autor: Danica Klein

Kvůli pokusu hlavního rozhodčího o sebevraždu byl odložen dnešní zápas německé fotbalové ligy mezi Kolínem nad Rýnem a Mohučí. Sudí Babak Rafati byl nalezen v kolínském hotelu s pořezanými žilami, je nicméně mimo ohrožení života.

Podle šéfa Německého fotbalového svazu Thea Zwanzigera, jenž okamžitě po oznámení případu do Kolína nad Rýnem odcestoval, zachránili Rafatimu život jeho asistenti.

Spousta krve

"Babak se neukázal na snídani a především ani nedorazil na schůzku rozhodčích před zápasem, i když byl vždy dochvilný. Asistenti proto nechali otevřít dveře jeho hotelového pokoje. Našli Babaka ve vaně, byla tam spousta krve. Další podrobnosti už ale po mně nechtějte," uvedl svazový šéf.

"Myslím, že nejdůležitější informací je to, že stav Babaka Rafatiho je stabilní. Samozřejmě ale zůstane v příštích dnech na jednotce intenzivní péče," dodal Zwanziger. Vedení ligy zápas odložilo po konzultaci s oběma kluby. Nový termín duelu, jenž měl mít výkop v 15:30, zatím není znám.

Rozhodčí íránského původu Rafati má na kontě 84 odřízených bundesligových zápasů. Debutoval v roce 2005 shodou okolností právě v zápase mezi Kolínem nad Rýnem a Mohučí.

Tagy: Německo sebevražda fotbal rozhodčí bundesliga

Zdroje: ČTK