Růžička: Naše hra postrádá lehkost a takový ten správný drajv

- MS hokej autor: Sebastian Kantor

Lehkost a drajv postrádá ve hře, kterou předvedla hokejová reprezentace v dosavadním průběhu mistrovství světa, uznávaný kouč Vladimír Růžička. Svou roli už podle jeho názoru sehrává i nervozita českých hráčů, jejichž cesta do čtvrtfinále nebude jednoduchá.

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička,zdroj: Getty Images

Dánové se představili s očekávanou taktikou velmi pozorně pracující defenzivy a přestože měli svěřenci Aloise Hadamczika střeleckou převahu, došel důležitý zápas do samostatných nájezdů, které rozhodl až v šesté sérii útočník Zbyněk Irgl

"Zdá se mi, že hra se nám nedaří, jak bychom si představovali a chtěli. Dánové hodně bránili, my byli hodně na puku, ale zase jsem neviděl, že bychom měli nějak moc gólových šancí. Hokej je ale o tom, aby se podařilo dát gól i tak - mít více střel, hrát jednodušeji a více se tlačit do brány," řekl Růžička.

Podle jednotlivých jmen nemá kouč Hadamczik špatný výběr, souhra přesto zatím hodně drhne. "Výsledkově se nedaří, byl to přitom už čtvrtý zápas. Přijde mi, že tam není lehkost a takový ten drajv. Hráči už navíc vědí, že musí bodovat," uvedl Hadamczikův předchůdce na reprezentační lavičce, jenž dovedl český tým naposledy k titulu mistrů světa (2010). 

Růžička je známý tím, jak moc sází na sílu kolektivu. I proto se mu daří dlouhodobě se Slavií v extralize, přestože mu hvězdy odcházely. "Tým musí hrabat jako celek, je to kolektivní hra," odvětil na dotaz, zda alespoň někteří z členů týmu zaslouží pochvalu. 

Výborný brankář

"Vypíchl bych ale gólmany, pro Pavelce - navíc po té několikadenní pauze - to bylo dnes hodně ošemetné, protože na něho skoro nic nešlo. A nutno říct, že i předtím Salák podával výborné výkony," připomněl Růžička jedny z mála pozitiv.

Ani příští soupeř, kterým bude v pátek Slovinsko, nebude podle jeho názoru pokorným outsiderem. "Bude to podobný soupeř, v dnešním hokeji už koušou opravdu všichni. Výsledek s Dány je určitě ztrátou a snad nám ten bod nebude chybět. Teď už se nelze koukat nalevo napravo a je třeba se na Slovince dobře připravit. Nebude to snadný zápas," tušil Růžička

Věří, že mužstvo ukáže svoji sílu. "Je strašně důležité vyhrát teď nějaké zápasy, ale nebude to tak jednoduché. Po Slovincích přijde na řadu Kanada a pak Norsko, které má šest bodů, tedy pořád o bod víc. A Norové teď mají Bělorusy a Švýcary, takže před zápasem s námi mohou být také docela dobře na dvanácti. Nakonec se tak může stát, že nám ten jeden bod z dneška může také chybět," uzavřel Růžička.

Tagy: Česká republika Dánsko

Zdroje: ČTK