Sáblíková na MS ve Španělsku spadla. Závod nedokončila

- Sport autor: Ondřej Neufus

Martina Sáblíková nedokončila závod na mistrovství světa v silniční cyklistice. Závodnice vedoucí peloton upadly a česká rychlobruslařka se dostala mimo trať, když se vyhýbala ležícím cyklistkám. I když Sáblíková sama vstala, na kolo už nenasedla.

Martina Sáblíková na kole

Martina Sáblíková na kole,zdroj: isifa/MAFRA/Anna Vavríková

Pro Martinu Sáblíkovou skončil sobotní závod s hromadným startem na mistrovství světa v silniční cyklistice v Ponferradě krátce před koncem druhého ze sedmi okruhů. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a dvanáctá žena z úterní časovky se zapletla do ošklivého pádu mnoha závodnic při sjezdu z vrcholu Mirador.

Peloton, který čítal 134 žen, jel do kritické chvíle prakticky celý pohromadě. Po téměř 34 kilometrech došlo k pádu v popředí pole a další závodnice neměly možnost dost rychle zareagovat a vyhnout se mu.

Sáblíková byla jednou z cyklistek, které se snažily rovnou směrovat kolo mimo silnici, aby se vyhnula ležícím soupeřkám. Skončila na zemi, bez pomoci zdravotníků se sice postavila na nohy, ale otřesená už znovu na kolo nenasedla. Hlavní favoritky včetně obhájkyně zlata Marianne Vosové z Nizozemska v závodě pokračují.

Na stejně dlouhé trati se již ráno představili junioři. Jediný český zástupce Roman Lehký závod nedokončil. O medailích se rozhodovalo až ve spurtu, v kterém zvítězil Němec Jonas Bokeloh.

Tagy: pád Španělsko závod cyklistické závody Martina Sáblíková

Zdroje: ČTK