Sáblíková po 3. místě na trojce v Berlíně udržela vedení v SP

- Ostatní sporty autor: Petr Hašek

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ani ve třetím závodu na dlouhé trati v nové sezoně Světového poháru neslavila vítězství. V Berlíně ji v závodu na 3000 metrů předčily Nizozemky Ireen Wüstová s Marijí Jolingovou. Díky třetímu místu ale česká reprezentantka udržela vedení v průběžném pořadí seriálu.

Martina Sáblíková (vpravo) v rozjížďce s Němkou Claudií Pechsteinovou

Martina Sáblíková (vpravo) v rozjížďce s Němkou Claudií Pechsteinovou,zdroj: Isifa.com

Sáblíková před závěrečnou rozjížďkou po boku Němky Claudie Pechsteinové už znala vedoucí čas Wüstové. Na něj ale svěřenkyně Petra Nováka zaútočit nedokázala, na mezičasech pohybovala na třetím až čtvrtém místě a v závěru uhájila stupně vítězů o 17 setin před Ruskou Olgou Grafovou.

Třetím místem v Berlíně nicméně trojnásobná olympijská vítězka splnila svůj cíl, se kterým do Berlína přijela. „Já jsem hrozně ráda za tu bednu, bedna je vždycky super. Akorát by ten odstup nemusel být tak velký, protože čtyři vteřiny jsou přece jenom docela dost,“ řekla Sáblíková, která má v čele SP náskok 30 bodů před Wüstovou.

V obou předchozích vytrvaleckých závodech skončila Sáblíková druhá. Na úvod Světového poháru v japonském Obihiru prohrála na tříkilometrové trati s Wüstovou, na pětce v Soulu pak nestačila na Němku Claudii Pechsteinovou.

Program v hlavním německém městě bude pro Sáblíkovou pokračovat o víkendu. V sobotu ji čeká start buď na kilometru, nebo v týmech a v neděli pak pojede 1500 metrů i závod s hromadným startem.

Erbanová sedmá

Do závodu na 500 metrů zasáhla další česká reprezentantka Karolína Erbanová. Ta sice zajela rychlejší čas než v minulém závodu v Soulu, kde se poprvé v kariéře dostala na pětistovce na stupně vítězů, ale v Berlíně skončila na sedmém místě.

Závody SP v rychlobruslení v Berlíně - ženy:

500 m: 1. I Sang-hwa (Kor.) 37,87, 2. Richardsonová (USA) 38,21, 3. Boerová (Niz.) 38,40, ...7. Erbanová (ČR) 38,62.
Pořadí SP (po 5 závodech): 1. I Sang-hwa 480 b., 2. Kodairaová (Jap.) 400, 3. Fatkulinová (Rus.) 231, ...7. Erbanová 198.

3000 m: 1. Wüstová 4:01,55, 2. Jolingová (obě Niz.) 4:03,34, 3. Sáblíková 4:05,36.
Pořadí SP (po 3 závodech): 1. Sáblíková 230, 2. Wüstová 200, 3. Pechsteinová (Něm.) 185.

Tagy: Berlín světový pohár rychlobruslení Martina Sáblíková

Zdroje: ČTK