Sáblíkové útok na třetí medaili nevyšel. Od bronzu ji na patnáctistovce dělila vteřina

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 15. 2. 2016 13:25) - Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Chybělo jen málo a česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se ze světového šampionátu mohla vrátit se třemi medailemi. Trojnásobná olympijská vítězka však na trati 1500 metrů skončila "až" pátá, když za bronzem zaostalo o necelou sekundu. Z vítězství se radovala Jorien ter Morsová z Nizozemska, která navázala na výhru na trati 1000 metrů.

Martina Sáblíková během mistrovství světa v ruské Kolomně

Martina Sáblíková během mistrovství světa v ruské Kolomně,zdroj: Profimedia.cz

Osmadvacetiletá Sáblíková se představila v závěrečné rozjížďce a v úvodu tradičně ztrácela, na prvním mezičase byla až šestnáctá. Druhou poloviny tratě však zajela dobře a s dosaženým časem 1:56,06 minuty byla podle výrazu ve tváři spokojená. Sice nedokázala navázat na triumf z posledního Světového poháru na této trati, ale od medaile ji dělila jen necelá sekunda.

"Patnáctistovka byla dobrá. Po tom, co jsem měla v nohách trojku, pětku a týmy," uvedla Sáblíková na svém webu. "Jen jednou mi tam vyšlo blbě střídání, trošku jsem ztratila a musela jsem soupeřku pouštět. Ale poslední kola jsem jela vyrovnaně. Projev jízdy i po technické stránce to bylo hodně dobré," zhodnotila svěřenkyně trenéra Petra Nováka čtvrtý start na MS.

Druhé zlato v Kolomně získala Ter Morsová, která v této sezoně ve SP na patnáctistovce vůbec nestartovala, a proto jela hned v úvodní rozjížďce. Čas 1:53,92 už nikdo nedokázal překonat.

Nizozemská závodnice, která se úspěšně věnuje i rychlobruslení na krátké dráze, si na patnáctistovce zopakovala triumf z olympiády v Soči. Na stupních vítězů ji doplnily Američanky Heather Richardsonová-Bergsmová a Brittany Boweová.

Sáblíková byla přihlášena i do závěrečného závodu s hromadným startem, do kterého však nakonec nenastoupila. České barvy tak hájila jen Nikola Zdráhalová, která se hned na začátku zapletla do jedné z kolizí a nakonec obsadila 18. místo. Vyhrála Kanaďanka Ivanie Blondinová.

"Cítila jsem, že nohy už nejsou takové, jaké by měly být. Navíc ten masák se jel asi hodinu a půl po dojetí patnáctistovky. Byli jsme s Petrem domluveni, že se dohodneme po ní," uvedla Sáblíková, která s úsměvem přiznala, že kouč Novák ji ke startu ani nepřemlouval. "Když jsem pak viděla, jak to tam padá, byla jsem ráda, že jsem nejela," poukázala na množství pádů v závodu.

Tagy: rychlobruslení Martina Sáblíková

Zdroje: ČTK