Šafářová se utká s Williamsovou, zahraje si ale i finále čtyřhry!

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 5. 6. 2015 17:04) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Lucie Šafářová má v sobotu jedinečnou možnost porazit světovou jedničku Serenu Williamsovou a navíc vyhrát prestižní grandslamový turnaj French Open. Williamsová je právem pasována do role favoritky turnaje, ale unese obrovský tlak? Šafářová si navíc zahraje vedle dvouhry také o titul ve čtyřhře. Účast v deblovém finále si dnes zajistila spolu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, když porazily pařížské šampionky z roku 2011 Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou 6:2, 5:7 a 6:4.

Lucii Šafářovou čeká světová jednička Serena Williamsová

Lucii Šafářovou čeká světová jednička Serena Williamsová,zdroj: Profimedia.cz

Řečí čísel je Šafářová jasnou outsiderkou. S Williamsovou prohrála osm vzájemných zápasů na okruhu WTA a získala jen tři sety. Ve finále spolu hrály jen na americké antuce v Charlestonu, kde ji Serena před třemi lety deklasovala 6:0, 6:1.

I další statistiky v kariéře mluví výrazně pro třiatřicetiletou Američanku. Vyhrála už 66 turnajů ve dvouhře oproti šesti Šafářové a na odměnách vydělala skoro sedmdesát milionů dolarů, zatímco brněnská rodačka přes šest milionů dolarů. "O ní nemusíme debatovat. Se všemi svými úspěchy už je legenda," řekla Šafářová.

Na druhou stranu letos v Paříži je na tom v turnaji lépe Češka. Cestou do finále neztratila set, zatímco nachlazená Williamsová otáčela čtyřikrát z 0:1 na sety. "Takhle špatně mi nebylo," říkala Williamsová po semifinále, v kterém často kašlala o pauzách do ručníku. "Na finále se rozhodně stoprocentně připravím," vzkázala.

Williamsová má jistotu, že zůstane po turnaji světovou jedničkou. Šafářová se poprvé v kariéře dostane do světové desítky. V případě prohry bude sedmá a zisk titulu ji posune na šestou pozici. Za účast ve finále už má jistých 900.000 eur (24,7 milionu korun), jako vítězka by vydělala 1,8 milionu eur (asi 49 milionů korun).

Šafářové se navíc v pátek podařilo postoupit do finále ve čtyřhře a v nedělním finále se s Mattekovou-Sandsovou střetnou s australsko-kazašskou dvojicí Casey Dellacquaová, Jaroslava Švedovová, která si s Ruskami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou poradila 6:3 a 6:2.

Tagy: Roland Garros

Zdroje: ČTK