Šafářová ve Stuttgartu dohrála, Kvitová se omluvila

- Sport autor: Jakub Procházka

Hrdinka semifinálového vítězství ve Fed Cupu Petra Kvitová se odhlásila z antukového turnaje ve Stuttgartu. Česká tenisová jednička se po náročném programu omluvila ze zdravotních důvodů. Lucie Šafářová vypadla hned v prvním kole.

Svou účast ve Stuttgartu už má za sebou Lucie Šafářová, jež Fed Cup pro zranění nehrála a v pondělí podlehla domácí Němce Kristině Barroisové. 

Jednadvacetiletá Kvitová měla hrát v prvním kole s Jelenou Jankovičovou ze Srbska. "Týden klidu mi prospěje," řekla však po příletu z Belgie, kde byla strůjkyní postupu českých tenistek do fedcupového finále po 23 letech. Znovu v akci by se měla osmnáctá hráčka žebříčku WTA objevit na turnaji v Madridu, který začne za dva týdny. 

Šafářová si postupovou radost o víkendu v Belgii neprožila, neboť si při úterním tréninku poranila stehenní sval a odjela domů. Po pár dnech klidu začala utkání na antuce ve Stuttgartu hodně špatně a záhy prohrávala 0:5. Až pak na Barroisovou uhrála první game, ale nakonec po hodině a čtvrt podlehla 1:6 a 4:6.

Tagy: zeny tenis antuka

Zdroje: ČTK