Dnes je pátek 9. května 2025., Svátek má Ctibor
Počasí dnes 0°C Polojasno

Šafářová vypadla v Paříži ve druhém kole, prohrála s Görgesovou

25. 5. 2011 – 13:29 | Sport | Jakub Procházka | Diskuze:

Šafářová vypadla v Paříži ve druhém kole, prohrála s Görgesovou
zdroj: tisková zpráva

Tenistka Lucie Šafářová skončila na Roland Garros ve druhém kole. Česká hráčka nadějně rozehrála souboj s turnajovou sedmnáctkou Julií Görgesovou, vedla 6:2 a 4:2, ale nakonec Němce podlehla 6:2, 5:7 a 2:6.

O postup do třetího kola budou z českých zástupců ještě ve čtvrtek bojovat turnajová devítka Petra Kvitová, Lucie Hradecká a mezi muži Lukáš Rosol. 

Levou rukou hrající Šafářová bojovala s Görgesovou skoro dvě hodiny. Po zisku první sady vedla ve druhé 4:2, ale brejk neudržela a ve dvanácté hře při setbolu soupeřky udělala dvojchybu. Na začátku třetího setu nevyužila přítelkyně Tomáše Berdycha dva brejkboly, vzápětí o servis přišla a ztratila set i zápas. 

Maximem čtyřiadvacetileté Šafářové, aktuálně 37. hráčky dvouhry WTA, tak na Roland Garros zůstane postup do čtvrtého kola v roce 2007. 

Rychle prošel do třetího kola třetí nasazený Roger Federer. Švýcar nedal šanci domácímu Maximu Teixeirovi a povolil mu uhrát pouhých pět gamů. Naopak světová jednička Dánka Caroline Wozniacká měla až nečekaně mnoho problémů s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou a na dvousetovou výhru se hodně nadřela.

Předchozí článek

Vesecká Pospíšilovi: Že nemůžete odvolat Rampulu? Neznáte zákony

Následující článek

ČSSD chce mimořádné jednání výboru k Rampulovi