Dnes je sobota 19. dubna 2025., Svátek má Rostislav
Počasí dnes 6°C Polojasno

Šampionát v Kataru bude na podzim. Finále je na programu šest dní před Štědrým dnem

19. 3. 2015 – 19:56 | Fotbal | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

Šampionát v Kataru bude na podzim. Finále je na programu šest dní před Štědrým dnem
Sepp Blatter se postavil proti "vánočnímu" finále | zdroj: Profimedia

Fotbalové mistrovství světa v roce 2022 v Kataru se přece jen neuskuteční v obvyklém termínu. Začít by mělo 20. nebo 21. listopadu a o titul si to dva nejlepší týmy rozdají 18. prosince. Rozhodl o tom výkonný výbor FIFA v Curychu. 

Tradičně se šampionát hraje v červnu a v červenci, to ale v Kataru panují až padesátistupňová vedra. Speciální pracovní skupina FIFA proto vybírala z několika alternativ a přiklonila se k podzimu. Turnaj měl podle tohoto scénáře odstartovat 26. listopadu a skončit finálovým duelem 23. prosince.

Proti tomu se však důrazně postavil předseda FIFA Sepp Blatter a výkonný výbor odsouhlasil jeho návrh na vyvrcholení turnaje 18. prosince. Na toto datum připadá v Kataru státní svátek. V poslední době šampionáty trvaly až 32 dnů, zkrácený model pro rok 2022 bude mít 28 nebo 29 dnů.

Předvánoční termín MS se hrubě nelíbí zejména evropským klubům a soutěžím, kterým změna výrazně naruší termínovou listinu. Šéf světového fotbalu ovšem předem vyloučil možnost finančního odškodnění klubů a lig, které kvůli šampionátu v netradičním termínu čeká přestávka. 

Předchozí článek

O setrvání Clarksona v Top Gearu se rozhodne zřejmě příští týden

Následující článek

Král Bibi triumfuje. Ale bude potřebovat spojence