Dnes je neděle 17. ledna 2021., Svátek má Drahoslav
Počasí dnes -9°C Polojasno

Sázka olympijských vítězů: Knapková chce utopit pětibojaře Svobodu!

Sázka olympijských vítězů: Knapková chce utopit pětibojaře Svobodu!
Miroslava Knapková a David Svoboda (Sportovec roku) | zdroj: Profimedia.cz

Hodně pikantní pozadí bude mít běžecký závod Česká pojišťovna Mizuno RunTour v Plzni. V něm se totiž proti sobě postaví dvě ikony letní olympiády z Londýna, skifařka Mirka Knapková a moderní pětibojař David Svoboda. Kdo z nich bude horší, bude muset okusit disciplínu toho druhého.

A třeba udržet se na skifu, na kterém vládne Knapková, není vůbec žádná legrace, natož s ním pak zády k cíli plnou rychlostí pádlovat. „Nemám strach,“ směje se Svoboda. „Já bych měla,“ oponuje mu Knapková. Ta se chystá svého sportovního kolegu pořádně potrápit.

„David jako pětibojař je všestranným sportovcem, neměl by tak mít na lodi problém. Přesto když člověk chce, tak ho rychle dostane do vody,“ upozorňuje se šibalským pohledem dvaatřicetiletá rodačka z Brna.

I když při sobotní RunTour v Plzni poběží oba rozdílně dlouhou trať, čas pro sázku se jim bude počítat po pěti kilometrech. Na této distanci bude Knapková v cíli, Svoboda pak v polovině závodu. „Je to pro mě skvělá motivace. Já neprohrávám,“ dodává úspěšná veslařka.

Podobně na tom však je i David Svoboda, který se RunTour účastní pravidelně. „Já už vím, do čeho jdu, budu to mít jednodušší. Myslím, že si Mirka bude muset projít pětibojem. Některé disciplíny rozhodně nebudou legrace,“ varuje.

„Nevím, co čekat od šermu, to může být dobrý adrenalin,“ nadhazuje Knapková. Ta si z moderního pětiboje zatím vyzkoušela jen běh a jízdu na koni. „Jenže to jsem se na něm procházela. Parkour bude trošku jiná zkouška odvahy,“ dodává s respektem.

Oba úspěšní olympionici se však shodují. „Máme rádi výzvy. Bude legrace.“ Jak jejich souboj dopadne, se dozvíme po závodech RunTour v Plzni, které se běží tuto sobotu od plzeňského pivovaru ve 12, resp. 13 hodin.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma