Sázky na předsedu fotbalové asociace: favority jsou Rajchl a Pelta

- Fotbal autor: Danica Klein

Český fotbal by mohl mít po dnešku nového šéfa, jenž nahradí ve funkci předsedy Fotbalové asociace České republiky Ivana Haška, který v červnu rezignoval. Není ale vyloučeno, že stejně jako v minulosti může na mimořádné valné hromadě v Praze nastat patová situace při rozhodování o tom, zda na fotbalový trůn dosedne všeobecně favorizovaný Jindřich Rajchl, nebo Miroslav Pelta.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Třetím kandidátem je divizní rozhodčí Martin Šifalda, jehož kandidatura je však považována spíše za snahu o zviditelnění a jeho jméno navíc nejspíš neprojde procedurou. Dál ho totiž takřka jistě nepustí volební komise, protože nesplňuje administrativní podmínku počtu nominací.

Rajchl je považován za mírného favorita díky zjevné přízni Romana Berbra, bývalého rozhodčího, který ovládá zákulisí mezi delegáty na české straně. Bez většinové podpory v moravské komoře se ale neobejde a tam podle spekulací má zatím navrch právě Pelta, na jehož straně je také podle všeho většina profesionálních klubů a především oba velkokluby Sparta se Slavií.

Tagy: fotbal asociace

Zdroje: ČTK