Schumacherova manželka: Nechte nás na pokoji!

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 7. 1. 2014 17:00) - Auto-moto autor: Danica Klein

Manželka těžce zraněného Michaela Schumachera Corinna požádala zástupce médií o klid a vyzvala je, ať opustí nemocnici v Grenoblu. Sedminásobný mistr světa formule 1 je od předminulé neděle po úrazu hlavy na lyžích v umělém spánku. 

Corinna Schumacherová

Corinna Schumacherová,zdroj: Getty Images

"Prosím, podpořte nás s Michaelem v našem společném boji. Je pro mě důležité, abyste odlehčili lékařům a nemocnici, aby mohli pracovat v klidu - věřte prosím jejich prohlášením a opusťte kliniku. A nechte prosím také naši rodinu v klidu," uvedla Corinna Schumacherová ve svém prvním prohlášení po nehodě. 

Její manžel je po pádu na lyžích z 29. prosince v Méribelu nadále v kritickém, ale stabilním stavu. Nejúspěšnější pilot historie formule 1 na lůžku v umělém spánku strávil i své páteční 45. narozeniny, během nichž ho přijelo k nemocnici podpořit množství fanoušků. Lékaři v pondělí oznámili, že nechystají žádné prohlášení či tiskovou konferenci, na níž by zveřejnili informace o Schumacherově léčbě. 

Ve středu se má naopak na tiskové konferenci vyjádřit státní zastupitelství, jež vyšetřuje nehodu. Úřady mají k dispozici kameru, kterou měl Schumacher v době nehody na helmě, jež mu zachránila život. Agentura AFP dnes s odkazem na svůj zdroj uvedla, že kamera je funkční a záběry z ní jsou zřetelné. Mohly by tak poskytnout důležité detaily o tom, jak k nehodě v kamenitém terénu došlo. 

Podle informací listu Le Figaro nebyla sjezdovka a její neupravený úsek řádně označeny. Noviny citují právníka Edouarda Bourgina z Grenoblu, podle něhož provozovatelé sjezdovky nesplnili platné předpisy, a jsou proto nepřímo odpovědní za Schumacherovu nehodu. Rodina slavného pilota by je kvůli tomu mohla zažalovat. Provozovatelé už najali špičkového právníka Maurice Bodechera, jenž se na tuto oblast specializuje a do roku 2010 vedl právní oddělení francouzského lyžařského svazu. 

Tagy: pád na lyžích německý pilot Grenoble manželka

Zdroje: ČTK