Semifinále Fed Cupu rozehraje Šafářová

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 4. 2013 13:49) - Tenis autor: Danica Klein

Lucie Šafářová rozehraje semifinále tenisového Fed Cupu mezi obhájkyněmi titulu a domácí Itálií. Česká dvojka nastoupí v sobotu od 13:30 na antuce v Palermu proti Saře Erraniové, po nich budou hrát Petra Kvitová s Robertou Vinciovou. Rozhodl o tom dnešní los pořadí zápasů. 

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová,zdroj: Mediafax

Kapitán českého týmu Petr Pála nakonec postavil vítěznou sestavu z loňského finále i letošního prvního kola proti Austrálii. V záloze měl v Itálii ještě čerstvou světovou dvacítku Kláru Zakopalovou. Ta ale nakonec vypadla z nominace kvůli silné alergii a dokonce se odhlásila i z turnaje ve Stuttgartu. 

Šafářová vyhrála ve Fed Cupu tři zápasy po sobě, včetně dvou bodů v loňském finále proti Srbkám. Letos se 25. hráčce světa Šafářové na turnajích příliš nedařilo, ale před Fed Cupem postoupila na zelené antuce v Charlestonu do čtvrtfinále. S Erraniovou hrála Šafářová jen jednou a před čtyřmi lety na antuce v Barceloně vyhrála. 

Světová osmička Kvitová si po necelém týdnu zopakuje zápas s dvanáctkou Vinciovou, s kterou v neděli prohrála ve finále turnaje v Katovicích. I v Polsku se hrálo na antuce, ale ta byla syntetická a pod střechou. V Palermu Italky připravily pod širým nebem antuku hodně pomalou, aby otupily rychlou hru Kvitové. 

Nebude to nic lehkého

V neděli by měly nejdříve od 11:30 začít hrát jedničky týmů Kvitová s Erraniovou a po nich podle stavu utkání vyzve Šafářová Vinciovou. 

Rozhodující čtyřhra může přinést souboj nejlepších deblistek světa. Češky nasadí stříbrný olympijský pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká. Italky sice nahlásily pár Flavia Pennettaová a Franceska Schiavoneová, ale za nerozhodného stavu by nejspíše nastoupily světové deblové jedničky Erraniová s Vinciovou. "Nebude to nic lehkého, ale Italky musí potvrdit, že jsou první na světě, a my tam můžeme jít zodpovědně a předvést, co umíme," řekla Hradecká před cestou do Itálie. 

"Jsou konstantní, nechybují a úžasně čtou hru. Mění taktiku, protože umí všechno, a to je jejich velká zbraň," řekla Hlaváčková o Vinciové s Erraniovou. "Víme, co na ně, že jim nesedí rychlá hra, a půjdeme tvrdě do nich," plánovala Hradecká

Češky dvakrát za sebou Fed Cup vyhrály a poslední porážku (0:5) jim uštědřily předloni právě Italky v Římě na antuce. Zároveň se zápasy v Palermu budou v Moskvě rovněž na antuce o druhé finálové místo bojovat Rusky a Slovenky.

Itálie - ČR (Palermo, antuka): 

Sobota (13:30): Erraniová (7. ve dvouhře WTA) - Šafářová (25.), Vinciová (12.) - Kvitová (8.)
Neděle (11:30): Erraniová - Kvitová, Vinciová - Šafářová, Pennettaová, Schiavoneová - Hlaváčková, Hradecká

Tagy: Palermo fed cup semifinále

Zdroje: ČTK