Sen je pryč! Ondřej Bank měl těžký pád na Mistrovství světa

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 9. 2. 2015 08:33) - Lyžování autor: mba

Český reprezentant Ondřej Bank se v závěru sjezdařské části superkombinace dostal do problémů a těsně před cílem upadl. Ošetřován byl přímo v cílovém prostoru a závod byl po jeho pádu na několik minut přerušen. Bank utrpěl otřes mozku a tržné rány v obličeji, ale jinak by měl být v pořádku.

Bank vyrazil na trať jako jeden ze spolufavoritů a sjezd se pro něj vyvíjel velmi dobře. Na posledním mezičase před cílem měl ztrátu pouhých devět setin sekundy na dosud nejlepšího Nora Jansruda a měl tak nakročeno k třetímu nejlepšímu času. Pak ale nezvládl nájezd na poslední skok, jedna z jeho lyží se zařízla do sněhu a Bank se do cíle dostal v kotrmelcích. Po rychlém ošetření odnesli zdravotníci z cílového prostoru Banka na nosítkách.

Sedmý muž ze sobotního sjezdu na MS už podstoupil všechna vyšetření, která neprokázala žádné vážnější zranění. „Je v pohodě, byl i na cétéčku, nic vážného by to snad nemělo být,” řekl lyžařův trenér a bratr Tomáš Bank. Vyšetření vyloučila vnitřní zranění a speciální rentgen nohy, na jejíž bolest si Bank stěžoval, odhalil jen výron v kotníku.

Bank je dlouhodobě jedním z největších smolařů mezi českými sportovci. Po problémech s koleny, kvůli kterým byl už před jedenácti lety na operaci absolvoval nespočet složitých lékařských zákroků. Jeden z nejvážnějších přišel po sjezdu v Kitzbühelu 2008, kde si na posledním skoku přivodil otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti, z níž se léčil rok a půl. Pak si dvakrát zlomil prst na ruce.

Ne všechny potíže mu ale způsobilo lyžování. Z dovolené v Thajsku si před několika lety přivezl záhadnou nemoc a proležel kvůli ní několik měsíců v nemocnici. A pak si po návratu na svahy zlomil čelist, vykloubil rameno a opět poranil koleno.

Nyní už byl rok a půl zcela zdráv a na jeho výkonnosti se to projevilo. Na OH v Soči bylo loni devátý v super-G, sedmý v superkombinaci a pátý v obřím slalomu.

Tagy: sjezdové lyžování

Zdroje: ČTK,Vlastní