Senzační jízda Kristýny Plíškové skončila celkovým triumfem

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 10. 2016 16:16) - Tenis autor: von

Karolína Plíšková získala na turnaji v Taškentu svůj první titul na okruhu WTA. Ve finále porazila Japonku Nao Hibinovou 6:3, 2:6 a 6:3. Dvojče slavnější Karolíny přitom nebyla v uzbecké metropoli mezi nasazenými.

Kristýna Plíšková má důvod k radosti. Poprvé v životě může slavit vítězství na turnaji WTA

Kristýna Plíšková má důvod k radosti. Poprvé v životě může slavit vítězství na turnaji WTA,zdroj: Profimedia

"Mám radost z prvního titulu a doufám, že se od toho konečně trošku odrazím někam ještě dopředu. Chtěla bych toho do konce roku vymáčknout co nejvíc," řekla Plíšková, která by se měla posunout na 66. místo světa, čímž si skoro o dvacet pozic vylepší dosavadní maximum (83. z letošního dubna).

Plíšková uzavírá první stovku světového žebříčku, soupeřka je o 22 míst výš, ale ve třetím vzájemném souboji měla opět navrch Češka. V pátém gamu prorazila soupeřčino podání, v devátém to zopakovala a za 44 minut získala první set.

Ve druhém se Japonce hned v úvodu povedl brejk, ale Plíšková jí to hned oplatila. Další dvě ztráty vlastního servisu však už nenahradila. Sice ještě odvrátila dva setboly, ale při třetím kapitulovala a po necelé půlhodině bylo srovnáno.

V třetím setu obě hráčky vyhrávaly svá podání až do šesté hry, v níž Plíšková opět bodovala při servisu Hibinové. Japonka, která v Taškentu obhajovala titul a v semifinále přešla přes Denisu Allertovou, už odpovědět nedokázala. Za hodinu a 47 minut proměnila Plíšková první mečbol a mohla začít slavit.

Tagy: české tenistky

Zdroje: ČTK