Serena Williamsová málem zemřela, teď se vrací s touhou vítězit

- Sport autor: Jakub Procházka

Pokud rivalky Sereny Williamsové doufaly, že už se Američanka kvůli zdravotním problémům nevrátí na tenisové kurty, pak se mýlily. Devětadvacetiletá vítězka třinácti grandslamových turnajů málem zemřela, ale nyní opět touží vítězit.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

I když prý ležela na posteli smrti, jak sama řekla, nyní je zpět a její touha po tenisových vavřínech je neukojitelná. 

"Přijela jsem vyhrát," řekla Serena Williamsová před turnajem v Eastbourne, svém prvním od loňského triumfu ve Wimbledonu. "Doufám, že i tam se dostanu na vrchol. Můj postoj se nezměnil, pořád mám neukojitelnou touhu vyhrávat, ale nepřipravuji se pouze na dnešek, na Wimbledon, ale na zbytek mé kariéry," prohlásila.

Plicní embolie a boj o život

Mladší ze sester Williamsových nejdříve vyřadilo ze hry nešťastně pořezané chodidlo. Nohu si zranila při oslavě wimbledonského titulu při odchodu z restaurace v Mnichově. Měla přetrhané vazy a po dvou operacích sádru na pět měsíců. Když už se zdálo, že se vrátí, přišla v únoru mnohem větší komplikace - plicní embolie. 

"Měla jsem krevní sraženiny v obou plicích. Hodně lidí kvůli tomu zemře, protože to neodhalí. Já nemohla dýchat, ale jen jsem si myslela, že jsem z formy," řekla Serena, které pomohl odhalit problém šestý smysl sestry Venus. "Serena volala a já jí řekla, ať si najde, jaké příznaky má plicní embolie. Měla jich dost a naštěstí to neignorovala, protože by to mohlo být nebezpečné, a zašla k doktorovi," řekla Venus. 

"Těším se na hádky s rozhodčími"

Serena zamířila na vyšetření místo cesty na party. "Teď jsem šťastná, že jsem na oslavu nešla. Kdybych se objevila u lékaře o dva dny později, mohla jsem mít po kariéře, mohlo to být ještě horší," řekla Serena a označila svůj stav ze začátku roku za velmi vážný. "Ležela jsem na smrtelné posteli," řekla dramaticky. 

Během roční pauzy jí tenis chyběl. "Hodně! Opustila jsem okruh jako světová jednička, a proto jsem nažhavená hrát dobrý tenis," tvrdí Serena, která aktuálně figuruje na 26. místě žebříčku WTA. V tréninku se cítí fit. "Lámala jsem rakety, což je dobrá známka, a těším se, až se budu hádat s rozhodčími," vtipkovala. 

Serena Williamsová už se po zranění vracela několikrát a vždy excelentně. Tentokrát půjde ale o něco nového. "Bude to zcela odlišné. Jsem na zcela jiné cestě, měla jsem obrovské štěstí, protože mám kolem sebe skvělé lidi."

Tagy: návrat

Zdroje: ČTK