Šilhavý lituje neproměněných šancí. Naděje na postup ale trvá, říká kouč Jablonce

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Jednoznačně nejtěžšího soupeře mají v play off o Evropskou ligu fotbalisté Jablonce. Na hřišti Ajaxu Amsterodam sice v úvodním utkání prohráli 0:1, ale přesvědčili se, že i s tímto věhlasným soupeřem se dá hrát.

Jablonecký Martin Pospíšil atakuje Nemanju Gudelje

Jablonecký Martin Pospíšil atakuje Nemanju Gudelje,zdroj: Profimedia.cz

"Na Ajaxu to asi není špatný výsledek, nicméně v té pohárové matematice je ošidný. Lepší by bylo prohrát 1:2. Nicméně do odvety je to otevřené, naděje, s kterou jsme sem jeli, trvá. Věřím, že se o ni popereme, ještě to můžeme zamotat a třeba se radovat my," řekl trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Jeho celek si v Amsterdam Areně překvapivě vytvořil víc šancí než soupeř, který až na proměněnou penaltu v 54. minutě nedokázal překonat dobře fungující jabloneckou defenzivu. "Myslím, že naše taktika byla správná, že se to osvědčilo. Až na tu chybu při té penaltě. To byla jedna z mála chyb, které jsme udělali v bloku a soupeř má takovou kvalitu, že tu chybu dokáže využít," podotkl Šilhavý. 

"Byť byl Ajax silný na míči a hrál víceméně on, tak si nevzpomínám, že by se za celý zápas dostal do velké šance. Naopak my jsme měli v prvním poločase dvě šance Gregiho (Greguše), potom Doležal, Wágner. Bohužel jsme žádnou nevyužili," litoval trenér. 

V odvetě tak bude Jablonec smazávat manko 0:1. "Jsme pokorní. Soupeř byl celý zápas lepší, ale tím, že jsme ho nepustili do šancí, tak jsme si jako by ověřili, že s takovým týmem jde taky hrát. Pokud naložíme lépe s šancemi, věřím, že jsme schopni s nimi i postoupit," uvedl Šilhavý. 

Tagy: evropská liga FK Baumit Jablonec český fotbal

Zdroje: ČTK