Situaci v Arsenalu neřeším, tvrdí Rosický. S reprezentací chce šest bodů

- Fotbal autor: Petr Hašek

V reprezentaci nosí kapitánskou pásku a patří za nepostradatelného, v klubu je to horší. Tomáš Rosický v úvodu nové sezony naskakuje do zápasů Arsenalu jen z lavičky náhradníků až na závěrečné minuty. Svou situaci v londýnském klubu ale zatím nechce řešit.

Tomáš Rosický při tréninku reprezentace

Tomáš Rosický při tréninku reprezentace,zdroj: Profimedia.cz

„Samozřejmě se nelíbí nikomu, když nehraje. Jsou to fráze, ale nevím, co bych k tomu říkal víc,“ nechal se čerstvě 34letý záložník slyšet na reprezentačním srazu.

V dosavadním průběhu sezony zasáhl jen do šesti soutěžních zápasů, v Premier League odehrál v sedmi zápasech pouhých 19 minut. A základní sestava? Od úvodní minuty nastoupil jen v utkání Ligového poháru.

Podle Rosického nejde momentálně dělat nic jiného, než čekat na šanci, protože přestupové okno se znovu otevře až v lednu. „Teď o tom nepřemýšlím a nic neřeším. Stejně je všechno zavřené a nic se dělat nedá. Musím být dobře připravený, když se něco stane. Musím být trpělivý a vydržet, snad se to otočí. Tady není jiné východisko,“ doplnil.

Náladu si může spravit v nadcházejícím kvalifikačním dvojzápase o postup na mistrovství Evropy. V Turecku a Kazachstánu se svěřenci kouče Pavla Vrba pokusí navázat na vítězný vstup proti Nizozemsku.

Na páteční utkání na horké turecké půdě se Rosický těší. „Čeká nás dost těžký, ale nádherný zápas v divoké atmosféře. I když Turci prohráli první utkání na Islandu 0:3, tak nás čeká výborný soupeř, který je technicky na výši a hraje dobrý fotbal,,“ ocenil nejbližšího soupeře bývalý hráč Sparty a Dortmundu, který chce přivézt z venkovních duelů plný počet bodů.

„Říkal jsem už před zápasem s Nizozemskem, že chci každý zápas vyhrát. Do obou zápasu půjdu s tím, že je budu chtít vyhrát. Nic se nemění,“ uzavřel Rosický.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Tomáš Rosický

Zdroje: ČTK