Skandál v kvalifikaci na Euro. Chorvati nakreslili na hřiště hákový kříž!

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Přestože se páteční kvalifikační zápas na EURO 2016 mezi domácími Chorvaty a Itálií (1:1) odehrál před prázdnými tribunami, o rozruch bylo postaráno. Nemohli za to ale hráči, nýbrž nacistický symbol, který se na trávníku objevil.

Svastika je vidět v dolní části fotografie

Svastika je vidět v dolní části fotografie,zdroj: Profimedia.cz

Představitelé Chorvatské fotbalové federace sice ihned přispěchali s omluvou, ale disciplinární trest bude zřejmě nevyhnutelný.

"Je to sabotáž a závažný zločin. Očekáváme, že policie pachatele vypátrá," řekl mluvčí svazu Tomislav Pacak. "Je to ostuda nejen pro svaz, ale pro celé Chorvatsko. Omlouváme se za nacistický symbol všem fanouškům, kteří zápas sledovali v televizi, oběma týmům a našim hostům z Itálie," dodal. 

Zápas skupiny H mezi Chorvatskem a Itálií se hrál ve Splitu před prázdnými tribunami kvůli řádění chorvatských fanoušků při březnovém kvalifikačním duelu s Norskem. Už na zápas s Nory mělo přitom Chorvatsko uzavřenou část stadionu jako trest za výtržnosti při prvním utkání s Itálií v Miláně na San Siru. 

Hákový kříž, který byl na trávníku vysekaný nebo namalovaný, byl v televizním přenosu patrný především v prvním poločase. O přestávce se ho pořadatelé snažili odstranit, příliš se jim to ale nepodařilo.

Tagy: skandál Itálie Chorvatsko fotbal kvalifikace Euro 2016

Zdroje: ČTK