Skvěle! Soukup vybojoval v závodu s hromadným startem evropské stříbro

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Jaroslav Soukup potvrdil na mistrovství Evropy svou vzrůstající formu, když v závodu s hromadným startem nestačil jen na vítězného Němce Floriana Grafa. Třiatřicetiletý český biatlonista si tak zajistil nominaci na světový šampionát v norském Oslu. 

Jaroslav Soukup si druhým místem v masáku zajistil nominaci na světový šampionát

Jaroslav Soukup si druhým místem v masáku zajistil nominaci na světový šampionát,zdroj: Profimedia.cz

Soukup si dnešním výsledkem pojistil místo v reprezentačním výběru pro MS v Oslu, které začne ve čtvrtek. Právě po závodech v Ťumeni trenéři oznámí konečnou nominaci, v níž zbývala tři volná místa. Mezi ženami bojovaly o účast v Oslu Jessica Jislová, jež byla šestá v dnešním závodu s hromadným startem, s Barborou Tomešovou a Jitkou Landovou.

Soukup se dnes opět mohl opřít o střelbu a s jedním trestným kolem skončil za Grafem druhý o 4,1 sekundy. "Škoda rány na druhé ležce, na trati předvedl maximum. Graf měl ale v cílovém kopci více sil," řekl trenér českého výběru na ME Aleš Ligaun České televizi. Předchozí evropské medaile (zlato a stříbro) má Soukup z let 2006 a 2007 vždy ze sprintu.

Jislová také sahala po stříbru. Na poslední položce však udělala dvě chyby a propadla se z průběžného druhého místa na šesté. "Útok na medaili se bohužel nezdařil. Byl to kousek od vytoužené bedny, ale máme umístění na pódiu a slavnostní vyhlášení (pro šest nejlepších). Bára ještě byla devátá, před závodem bych to bral, teď jsem mírně zklamán," zhodnotil kouč Marian Málek.

Tagy: biatlon čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK