Skvělý Koudelka vyhrál v Lillehammeru a vede Světový pohár!

- Lyžování autor: Martin Bach

Na můstcích ve finském Lillehammeru dosáhl jednoho ze svých největších úspěchů český skokan na lyžích Roman Koudelka. Podruhé v kariéře vyhrál závod Světového poháru a vrátil se do čela průběžného pořadí seriálu.

Roman Koudelka se raduje po povedeném skoku během závodu Světového poháru v Lillehammeru

Roman Koudelka se raduje po povedeném skoku během závodu Světového poháru v Lillehammeru,zdroj: Profimedia.cz

Finálové kolo závodu bylo kvůli větru zrušeno a český reprezentant tak uspěl v jednokolové soutěži pokusem dlouhým 140 metrů. Vítr ale ohrožoval i první kolo a Koudelka kvůli němu musel před svým skokem jednou sesednout z lavičky. Nepříjemnou situaci ale zvládl a na dojezdu se pak hodně radoval.

„Nečekal jsem to. V Lillehammeru se mi totiž moc nedaří,“ uvedl Koudelka, který v sobotním závodu obsadil 11. místo, což byl v jeho třinácti dosavadních závodech v norském olympijském středisku druhý nejlepší výsledek. „Dopoledne jsem se víc zaměřil na techniku. Už ve zkušebním kole jsem ale cítil, že bych mohl předvést pěkný skok, a vyšlo to. Byla to větrná loterie, jsem neskutečně šťastný,“ dodal na Facebooku.

Druhého Petera Prevce ze Slovinska porazil Koudelka o čtyři body, třetí skončil rakouský skokan Michael Hayböck.

„Bylo to hodně větrné, ale přály mi podmínky, všechno se sešlo. Je to pro mě dnes velké povzbuzení, protože to po prvním vítězství v Klingenthalu šlo trochu dolů,“ uznal po závodě Koudelka. Podle jeho slov mu pomohlo přestat se upínat k celkovému vedení a připravit se na závody důkladně hlavně po psychické stránce. I z toho důvodu se Koudelka rozhodl, že další závod SP v Rusku vynechá.

Z českých skokanů bodoval i devatenáctý Jan Matura, který skočil 136 metrů. Šestatřicátý skončil Lukáš Hlava a Antonín Hájek byl 45.

Tagy: světový pohár skoky na lyžích

Zdroje: ČTK