Slavia chce zpátky do Evropy. Vyhlašuje útok na páté místo

- Fotbal autor: Petr Hašek

Zaútočit na pátou příčku tabulky a dávat větší prostor odchovancům. S takovými cíli půjdou do jarní části ligové soutěže fotbalisté pražské Slavie, kteří přezimovali na osmém místě.

Trenér Slavie Miroslav Beránek

Trenér Slavie Miroslav Beránek,zdroj: SK Slavia Praha

„Nyní jsme osmí a to umístění chceme vylepšit. Reálné pro nás může být páté místo a o to budeme chtít bojovat,“ nechal se slyšet trenér Miroslav Beránek. Pátá pozice může znamenat účast v předkole Evropské ligy. A to v případě, že do finále Poháru FAČR postoupí celky s jistou účastí v pohárové Evropě.

Vedení vršovického klubu ale na kouče žádný tlak nevytváří. „Víme, že páté místo není daleko, ale to ani sestupové příčky. Proto chceme především pokračovat ve stabilizaci a výkony a výsledky dělat radost nám i fanouškům,“ dodal sportovní ředitel Karol Kisel.

Hráčským kádrem se během zimní přestávky prohnal docela silný průvan. I kvůli nepřesvědčivým výkonům tým opustili Milan Nitrianský, Marcel Gecov, Martin Dobrotka, Bekim Balaj či Martin Juhar, který se nechal slyšet, že ve Slavii už hrát nechce.

S posilami jsou v Edenu spokojeni

Vedení se naopak podařilo ulovit na dvě vyhlédnuté posily. Ze Sparty  přišel defenzivní univerzál Simon Deli a z milánského AC levý bek Krisztián Tamás. Blízko podpisu je prý také slávistický odchovanec Michal Švec. Ten naposledy působil v maďarském Győri.

Simon Deli, Slavia

Jedním z přestupových cílů Slavie byl defenzivní univerzál Simon Deli,zdroj:Profimedia.cz

„S posílením jsme spokojeni. Shodli jsme se na jménech, které byly prioritou a ty se nám povedlo přivést. Splnili jsme, co jsme si dali za úkol,“ podotkl Kisel. Změny souvisí i se záměrem Slavie dávat více prostoru vlastním odchovancům.

Trenér Beránek jich má v současném kádru hned jedenáct. Věří, že si poradí i s odchodem albánského reprezentačního forvarda Bekima Balaje. „Máme tu Dame Diopa, který v juniorce prokazoval, že umí dávat góly. A pak chceme dát především šanci Markovi Červenkovi, kterého jsme si stáhli ze Sokolova,“ poukázal zkušený kouč na mladšího bratra hokejového reprezentanta Romana Červenky.

Příprava zvýšila konkurenci

Vzhledem k většímu počtu mladých hráčů se Beránek rozhodl nahustit přípravu co největším počtem přípravných zápasů. Slavia jich odehrála celkem jedenáct, někdy i dva během jediného dne.

„Příprava nebyla zaměřená na výsledky, ale aby dostalo příležitost co nejvíce hráčů. Pro mě je podstatné, že výkony měly stoupající tendenci. Vykrystalizovalo 16 až 17 hráčů, které mohu bez obav nasadit do základní sestavy. Rozhodně se zvýšila konkurence,“ dodal Beránek.

Slávisté vstoupí do jarních ligových bojů sobotním zápasem v Liberci.

Tagy: Česká fotbalová liga Slavia Praha český fotbal

Zdroje: ČTK,SK Slavia Praha